„Jestli jsme vedli 2:0 a nechali si vyrovnat, to bych nehrotil. Hradec je hodně kvalitní mužstvo, takže jsou to hodně důležité a dobré dva body do tabulky. Navíc vydřené,“ řekl Schleiss.

Takže to vnímáte jako zlaté body?

Jo. Prvních dvanáct třináct minut jsme je mleli, dali jsme dva góly. Kdybychom si nenechali vyrovnat, mohlo to být zase jinak. To je ale jen kdyby. To samé druhá třetina. Prvních deset minut jsme je tlačili my, pak tam měli zase oni tlak. Ve třetí tam měli prázdnou bránu, mohli to dokonat, kdyby tam neskočil Peter Trška, bylo by hotovo. To by nás pohřbilo. Ale šlapali jsme, přiklonilo se to k nám. Super.

Utkání 13. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové, 25. října 2019 v Ostravě. Na snímku radost Vítkovic.
Vítkovice udolaly Hradec, v nájezdech rozhodl Stránský

Asi je pozitivní, že jste tentokrát nemuseli dotahovat, že?

Jo, konečně jsme neprohrávali, ale zase jsme si nechali vyrovnat. Když prohráváme, dotáhneme a necháme si dát gól zpátky. Máme s tím problém. Je to furt ta samá písnička. Na tom musíme pracovat.

Čím si to vysvětlujete? Je to ztrátou koncentrace?

Nevím. Asi je to možný. Je to ale zbytečné. Když se tohle odbourá, hodně nám to pomůže. Ať už dotahujeme nebo vedeme, když se skóre udrží, je to lepší. Musí jít do nás a my pak můžeme brejkovat.

Během nájezdů jste ten svůj neproměnil, ale moc nechybělo, viďte?

Milimetry. Chtěl jsem to Mazimu (Mazancovi) hodit na dřevěnou (nohu), kousíček. Trefil jsem konec betonu a ještě se to odrazilo za něj tak nešťastně do rohu. Škoda. Naštěstí to pak kluci trefili.

Utkání 13. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové, 25. října 2019 v Ostravě. Na snímku radost Vítkovic.
Vítkovice udolaly Hradec, v nájezdech rozhodl Stránský

Osobně jste do utkání vstoupil zajímavě, když jste povalil Cibulskise…

Jo, tak to má být. V klidu si po zápase podáme ruce, ale nenechám do sebe strkat, nejsem fackovací panák. Když mě vezme, tak se chvíli postrkáme a jdu dál. Neberu to tak, že bych se o tom měl s někým bavit a štěkat. Udělám tuhle práci a jdu střídat.

Bavit se s vámi chtěl i Smoleňák…

Asi jo, ale v tu chvíli mě to nezajímalo. Po zápase v klidu, ale k zápasu to patří. Mě osobně to nabudí a myslím, že jeho taky. Je podobný typ jako já, takže super.

Dokonce jste mu natrhnul dres, takže si ho pak musel měnit.

Trošku jsem ho čapnul za dres a ono se to trhlo. Jen trošku, ale hrát se s tím nesmí, tak ho musel vyměnit.

Myslíte, že vám to pošle k úhradě?

Myslím, že ne.

V závěru na něj vystartoval i brankář Miroslav Svoboda.

Ani se mu nedivím, protože ho provokativně píchl. Ještěže mu nedal vyrážečkou, protože to by bylo do konce utkání. Ale Míra chytá dobře, dneska toho zase chytil spoustu navíc a zaplaťpánbůh nedělal roznožky za bránou. (smích) Drží nás.

Utkání 19. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sigma Olomouc, 14. prosince 2018 v Ostravě. Na snímku (nahoře) Martin Fillo a David Houska.
Baníkovci chtějí napravit Plzeň, věří v domácí sílu

Na střídačku Hradce usedl Vladimír Růžička. Jak jste to vnímali?

Jsou to asi zkušenosti, které s ním přijdou na střídačku, pro spoustu kluků je to pořád legenda, ale zároveň my se soustředíme na sebe. Přečetli jsme si o tom, ale že bychom to hrotili, to ne.

Teď jsou před vámi důležité zápasy v Olomouci a se Zlínem. Ty byste asi potřebovali zvládnout, abyste se zase víc odpoutali od mužstev v tabulce pod vámi, že?

To jsou těžké bitvy, protože jsou to všechno týmy okolo nás. Když se podáváme na tabulku, tak je to hrozně vyrovnaná a každé body jsou důležité. Je to natřískané, dvakrát vyhrajete či prohrajete a jste nahoře nebo dole. Bude to nadále boj. Tahle výhra je ale super a také je dobře, že se hned hraje a není čas na nějaké přemýšlení, co bylo nebo bude. Pak se uvidí, kdo si ty body vezme.