Sparta neměla s Vítkovicemi žádné slitování a vyhrála 5:0. Pražané zdolali před svými fanoušky Ostravany popáté za sebou, hosté už šestkrát v řadě nedosáhli ani na bod.

Góly vítězů obstarali Marek Hrbas, Michal Dragoun, Daniel Přibyl, Miroslav Forman a Petr Kumstát, gólman Tomáš Pöpperle vychytal podruhé v sezoně čisté konto.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

První třetina se nesla jednoznačně v režii Sparty a domácí to kvitovali. "Měli jsme spoustu šancí," líčil asistent Zdeněk Moták.

Kucsera sice už po pár vteřinách zazvonil na tyč za Pöpperlem, ale to bylo ze strany Ostravanů na dlouhé chvíle všechno. "Byli jsme ustrašení, prohrávali většinu osobních soubojů, Sparta lépe bruslila…" kroutil hlavou trenér Ladislav Svozil.

Po vyloučení na obou stranách v krátkém sledu využili sparťané většího prostoru na ledě, na konci parádní kombinace byl v závěru sedmé minuty Hrbas a Pražané vedli. "Jsem rád, že mi to tam zase spadlo. Poslední dobou mi to nevycházelo, ale dnes se to konečně povedlo," pochvaloval si Hrbas, který na svůj třetí gól v sezoně čekal dva měsíce od 14. kola a duelu v Olomouci.

V další šanci vychytal brankář Dolejš Formana, při souboji tváří v tvář proti Klimkovi mu pomohla tyč. Jenže v 15. minutě si Kovář při souboji s Dragounem, který se tlačil do zakončení, pomohl faulem a domácí forvard dostal k dispozici trestné střílení. Vyřešil ho přesnou přízemní ranou na vyrážečku a bylo to 2:0. Čajkovský chvilku poté pálil z mezikruží nad.

Druhá třetina nabídla vyrovnanější obrázek hry, leč nešlo o menu pro hokejové gurmány. Vítkovičtí se po Buchteleho faulu protrápili přesilovkou, samotný hříšník pak po návratu na led připravil "gólovku" pro Saboliče, nicméně skvělý Dolejš byl proti. Ve 37. minutě však Přibyl po precizně provedeném blafáku do bekhendu zavěsil pod horní tyč.

Po opětovném návratu ze šaten uháněl na Pöpperleho osamocený Strapáč, ale recept na překonání sparťanského gólmana nenašel. A nepovedlo se to ani Zdráhalovi, Pöpperle pak i podruhé vychytal Strapáče. "Když máme přesilovku, hrajeme to kolem brány, nehrajeme to na beky a na střelu," nechápe Svozil.

Před polovinou třetího dějství bylo definitivně rozhodnuto, když dostal na kruh pro vhazování nabito Forman a Dolejš lovil kotouč z branky počtvrté. Sparta pak v trochu exhibičním závěru zahazovala jednu možnost za druhou, neuspěla ani v 95 vteřin dlouhé přesilovce pět na tři, ale pokračující klasickou početní výhodu nakonec využil Kumstát.

"S povděkem kvitujeme, že Tomáš Pöpperle nedostal branku a zase po dlouhé době jsme uhráli nulu vzadu, i když ten výkon do obrany nebyl zase až tak dobrý. Pět vstřelených branek je samozřejmě dobrých, ale musíme na to navázat v dalších zápasech," dodal Moták.

Hosté neodjížděli domů do Ostravy s dobrou náladou. "Sparta byla jasně lepší a zaslouženě vyhrála," poznamenal ještě Svozil.

Branky a nahrávky: 7. Hrbas (Mikuš, Pech), 15. Dragoun z trestného střílení, 37. Přibyl (Forman, Buchtele), 50. Forman (Přibyl, Polášek), 60. Kumstát (Pech, M. Procházka). Rozhodčí: Pešina, Horák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6140.

Sparta: Pöpperle - Čajkovský, Švrček, Eminger, Polášek, Hrbas, J. Mikuš - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - M. Procházka, Pech, Kumstát - Netík, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.
Vítkovice: Dolejš - Štencel, Kudělka, Sloboda, Klok, Čerešňák, Pastor, Kovář - Hovorka, Kolouch, Kucsera - Zdráhal, Balán, Burger - J. Káňa I, Strapáč, Húževka - Tomi, Jáchym, E. Němec. Trenér: Svozil.