Po bezbrankové první třetině se ujal vedení hned na začátku druhé ostravský tým. Po přihrávce Štencela se prosadil Roman Szturc. Domácí hokejisté zareagovali až po polovině utkání. A hned dvakrát v rychlém sledu. Nejprve práci Draveckého zužitkoval Adamský a hned za minutu poslal Třinec do vedení 2:1 Polanský.

Ostravané v poslední dvacetiminutovce měli snahu vyrovnat a korunovali ji čtyřiadvacet vteřin před koncem, kdy Čerešňák přihrál před prázdnou branku Burgerovi a poslal utkání do prodloužení. V něm se i přes řadiu šancí nerozhodlo a tak došlo na nájezdy.

Zatímco na vítkovické straně uspěl pouze střelec jedné z branek Szturc, tak v trřineckých barvách se trefili Aron Chmielewski a Jiří Polanský, který tak utkání naklonil ve prospěch Třince. Oceláři tak obsadili na turnaji druhé místo, Vítkovice třetí.

Ještě před duelem regionálních rivalů si to rozdali hokejisté Košic a už jistý vítěz turnaje Torpedo Nižnij Novgorod. Slovenští mistři vedli po první části sice 3:1, ale účastník KHL brankami Mozera a Chemického postupně ve druhé a třetí periodě stav vyrovnal.
Když o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, musely tak učinit samostatné nájezdy. V nich vstřelil vítěznou branku Galuzin.

Slovenský celek Petera Oremuse a Romana Šimíčka tak skončil na turnaji poslední. Těšit ho alespoň může fakt, že jako jediný obral o body vítěze druhého ročníku Steel Cupu.

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 3:2 sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Adamský (Dravecký), 34. Polanský – 21. Szturc (Štencel), 60. Burger (Čerešňák, Vandas).

HC Košice – Torpedo Nižnij Novgorod 3:4sn (3:1, 0:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Bartánus (Šedivý), 15. Dudáš (Hričina), 17. Jenčík (Lapšanký) – 13. Klingberg (Potapov), 28. Mozer (Ashton, Pepeljajev), 46. Chomickij (Mozer, Videll), rozh. náj. Galuzin.