Ruská star nakonec nebyla ani na soupisce, jeho místo zaujal na střídačce Sokolov. Štěpánek, čtyřiadvacetiletý extraligový vicemistr s Vítkovicemi z loňské sezony, inkasoval pouhé dvě branky, když kryl 29 střel. Na body to přesto nestačilo.

SKA Petrohrad – UHC Dynamo Moskva 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Domácí začali před více než deseti tisíci diváky v hale Ice Palace skvěle. Ve 14. minutě putoval na trestnou lavici za hákování Ugarov, o chvíli poté si k němu přisedl za podražení Gorovikov a Petrohrad měl k dispozici 93 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem. V jejím závěru zafungovala spolupráce dvou nejproduktivnějších hráčů Petrohradu. Švéd Weinhandl vyzval k zakončení parťáka Afinogenova a ten se nemýlil. Vedení ale vydrželo domácím jen něco přes dvě minuty. Přesnou ranou se prezentoval Tolpeko a začínalo se od začátku.

V úvodu druhé třetiny si vyzkoušelo dvojnásobnou početní výhodu také Dynamo. Ale během 71 sekund podržel Štěpánek svůj tým, když zmařil velkou šanci Ugarova. V polovině utkání vychytal hostující Garnett v oslabení kličkujícího Weinhandla a tak udeřilo na druhé straně. Z levého křídla vypálil ostrou ránu Komarov, Štěpánek puk pouze vyrazil a dojíždějící Milovzorov jej bez problému doklepl do branky.

Největší šanci na srovnání měli domácí těsně před druhou přestávkou a znovu to bylo v oslabení. S chutí hrající Rybin svým důrazem vybojoval kotouč a našel Denisova, který však trefil pouze levou tyč moskevské svatyně.

Do závěrečného dějství vstoupili domácí náporem, Moskvané nestačili reagovat na bleskové výpady soupeře a dvakrát putovali za katr. Gólman Garnett však odolával. V závěru si vzal trenér Dynama Znaroks oddechový čas, aby svůj celek uklidnil. Při následném střídání sáhl ke stejnému tahu kouč Petrohradu Zanatta, který osmačtyřicet vteřin před koncem ještě odvolal Štěpánka z branky, ale lídr KHL už těsný náskok udržel.

Dynamo vyhrálo páté utkání v řadě, celkem slavilo desáté vítězství z posledních jedenácti duelů a upevnilo si vedení v Západní konferenci. Petrohradu patří s jedenáctibodovou ztrátou na moskevský tým šestá příčka. Svěřenci trenéra Zanatty přivítají v příštím kole na vlastním ledě Dinamo Minsk. Utkání je na programu v pondělí.

Štěpánek naskočil v této sezoně do sedmi zápasů, během kterých strávil v brance celkem 403 minut s průměrem 2,68 branek a úspěšnosti zásahů 91 procent. Petrohradská jednička Nabokov je ve statistikách až za českým gólmanem, stejně jako veterán Hašek. Ruská hvězda odchytala devět utkání, na ledě pobyla 517 minut s průměrem 3,13 gólů a může se pochlubit úspěšností 88,5 procenta. Český veterán mezi třemi tyčemi nastoupil za Spartak dvanáctkrát, v brance pobyl 727 minut s průměrem 2,72 branek a úspěšností 89,6 procent.

Branky a nahrávky: 16. Afinogenov (Weinhandl, Rybin) – 18. Tolpeko (Solovjev), 33. Milovzorov (Komarov). Rozhodčí: Gashilov, Romasko – Golyak, Dedyulya. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:31. Diváci: 10250.

Petrohrad: Štěpánek – Grebeškov, D. Denisov, V. Višněvskij, Gusev, Peretjagin, A. Petrov – Jašin, Čajánek, Sušinskij – Weinhandl, Martensson, Afinogenov – K. Panov, But, Rybin – Šitikov, Brylin, M. Žukov Trenér: Ivano Zanatta

Dynamo: Garnett – Balandin, Selujanov, Graňák, Velikov, Solovjev, Derlijuk – Ugarov, Gorovikov, Kokarev – Tolpeko, Komarov, Milovzorov – Šafigulin, Babenko, Mosalev – Kudašov, A. Medvěděv, Zajnullin. Trenér: Olegs Znaroks
Další výsledky: Chabarovsk – Nižněkamsk 4:1, Novokuzněck – Kazaň 2:6, Novosibirsk – Jekatěrinburg 5:2, Čeljabinsk – Astana 4:2 (za hosty Kašpar 1+0, Novotný 0+1), Magnitogorsk – Chanty Mansijsk 5:4 po sam. nájezdech, Ufa – Omsk 5:3 (Blaťák 0+1 – Jágr a Červenka oba 1+1, Škoula 0+1).