Klíčový moment střetnutí, které přímo v Ostravar Aréně sledoval i někdejší obránce, mistr světa a vítěz Stanley Cupu Pavel Kubina, nastal šest minut před koncem, kdy v jednu chvíli zamířili na trestnou lavici hostující Tomeček se Švrčkem. „Švrča věděl, že je to jeho blbost, ale víc k tomu nemám, co říct. Nechci to rozebírat,“ řekl obránce Mory Tomáš Černý.

Utkání 36. kolo hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc, 28. prosince 2021 v Ostravě. Pavel Kubina.Pavel Kubina.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Rideře se tak naskytla možnost přesilové hry pět na tři, kterou bleskově využil Roberts Bukarts. Lotyšský útočník tak jen podtrhl svůj skvělý večer, jelikož ho zakončil bilancí čtyř kanadských bodů (2+2). Triumf pak v závěru potvrdil Lakatoš, ten měl v zápase 1+2. „Konečně jsme přesilovky sehráli, jak jsme měli i chtěli a zlomilo se to na naší stranu,“ těšilo dalšího střelce Jana Hrušku.

„Kržel před bránou odvádí fantastickou práci, Buky s Lakym mají skvělou střelu, tam hrozí velké nebezpečí. Soupeř na to musí reagovat, když je dokáže obsadit, tak máme na modré čáře Jochu (Solovjova), který má neméně dobrou střelu,“ pokračoval na adresu ruského spoluhráče se čtyřmi asistencemi v utkání.

Trenér Vítkovic Miloš Holaň (vlevo).
Vítkovický Holaň po bodu se Zlínem: Buďme rádi. Slabý, někdy až ostudný výkon

„Myslím si, že každý na svém místě odvedl maximum, a díky tomu se tam otvíraly prostory na zakončení. Po prvním gólu se to k nám víc odráželo, ale to tak je vždy. S větším sebevědomím to člověku víc lepí a napadalo nám to tam,“ dodal Jan Hruška.

Hosté vyloučení litovali. „Umí podržet puk a přesně si to dát. Měli jsme na ně vytvářet tlak, to se nepovedlo,“ věděl Černý. „Ale nedisciplinovanost nás posílala do čtyř, do tří, a už se to vezlo. Ztráceli jsme tam i síly, které nám ke konci chyběly. To rozhodlo,“ doplnil.

Nadace Agel splnila sen malému klukovi Lukášovi, který se mohl zúčastnit florbalového zápasu Vítkovic, 17. prosince 2021 v Ostravě.
Dvanáctiletému Lukášovi osud nepřál, florbalisté Vítkovic mu ale splnili sen

„Dobře jsme začali, vedli 1:0, ale ve druhé třetině byly Vítkovice lepší. Bohužel jsme dostali mnoho branek v oslabeních, bylo to ze špatných střídání i faulů, které nemůžeme dělat. To i s nesportovním chováním rozhodlo. Musíme se z toho poučit,“ uvedl v krátkosti hostující kouč Jan Tomajko.

„I přes inkasovaný první gól jsme měli dobrý nástup, celkově dobrý pohyb. Zlomili jsme to v přesilových hrách, klíčový okamžik nastal za stavu 3:3, kdy jsme pak odskočili. Velká pochvala a poděkování hráčům, že to tak zvládli,“ zhodnotil vítkovický trenér Miloš Holaň.

Utkání 53. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera, 8. prosince 2021 v Třinci. Zleva
Derby v Třinci: Gól vyštvaného hráče, obětavost Vítkovic, faktor Stezka a návrat

Vítkovice Ridera – HC Olomouc 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. L. Krenželok (Roberts Bukarts, A. Solovjov), 26. Roberts Bukarts (Lakatoš, A. Solovjov), 35. J. Hruška (A. Solovjov, Roberts Bukarts), 55. Roberts Bukarts (Lakatoš, Marosz), 58. Lakatoš (A. Solovjov) – 3. Michal Kunc (T. Černý, Nahodil), 21. Nahodil (David Krejčí, P. Kolouch), 45. Kusko (J. Káňa, Škůrek). Rozhodčí: O. Hejduk, T. Veselý – L. Lučan, M. Kis. Vyloučení: 3:9. Využití: 4:1. Diváci: 1000.

Vítkovice: Stezka – A. Solovjov, R. Polák, Galvinš, Plášil, P. Koch, L. Kovář, Gewiese – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – M. Kalus, Flick, Fridrich – Bernovský, Chlán, J. Krejsa. Trenér: Holaň, Philipp a Šimíček.

Olomouc: Lukáš – Groch, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí, V. Tomeček – Kusko, J. Knotek, Klimek – Strapáč, P. Kolouch, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc – Navrátil. Trenér: Moták a Tomajko.