Poprvé v kariéře si naplno vychutnal potlesk obecenstva, světla ramp a gratulace od svých spokojených parťáků. Třiadvacetiletý hokejový útočník Vítkovic Michal Hlinka odehrál ve středu proti Slavii životní zápas. S tátou si to užil, zaslouženě!

Rodák z Nového Jičína zkompletoval 46 vteřin před koncem gólem do prázdné branky premiérový hattrick v extralize a se svými spoluhráči i pěti tisíci diváky v ostravské ČEZ Aréně oslavil zisk tří bodů po výhře 7:5. „Nejlepší zápas v kariéře," řekl Hlinka.

Pro „hattrickový" puk mu dojel ve středu znovu skvělý Rostislav Olesz, jeho zkušenější spoluhráč z útoku, jehož výkony jdou nahoru zápas od zápasu. „Dával mi puk a gratuloval. Myslím, že byl taky rád, stejně jako celý tým. Pro nás bylo nejdůležitější, že jsme uhráli tři body," podotkl Hlinka.

Před zápasem žádné sny o životním utkání neměl. „Cítil jsem se normálně. Ani v přípravě na utkání jsem nic neměnil. Prostě mi to takhle vyšlo. Byl to asi můj první hattrick v životě. Možná se mi povedl v juniorce v Kanadě. Ale na to si nevzpomínám," usmíval se Hlinka, který se poté odměnil dobrou večeří.

Hned po vydařeném představení mu gratuloval v útrobách stadionu také jeho otec, bývalý gólman Vítkovic, který téměř nevynechá zápas ostravského klubu. „Taťka byl rád, pochválil mě a spokojeně jen domů," pokračoval Hlinka, který se svým tátou, taky Michalem, pravidelně probírá skončené zápasy ještě v tunelu, jen kousek od střídačky.

Na hattrick dosáhl středeční hrdina v čase 59:14 při slávistické power-play, kdy vypíchl na modré puk Šenkeříkovi, a ten dopravil do opuštěné branky.

„Už jsem vařil z vody. Nevěděl jsem, kolik času je do konce, tak jsem raději udělal tři rychlá tempa a střílel už z vrcholu kruhu, abych to stihl. Pak jsem se díval na kostku nad ledem a viděl, že jsem měl čas to dovést až do branky," vykládal Hlinka.

Vítkovický odchovanec dostal před čtyřmi týdny od trenérů Ladislava Svozila a Jakuba Petra možnost ukázat, co v něm je. Na pozici centra elitní formace nahradil před osmi koly trápícího se kapitána Jiřího Burgra a svou šanci uchopil pevně za pačesy.

Ostravané také jeho zásluhou vyhráli pět z osmi duelů a pouze díky horšímu skóre zaostávají za osmou Plzní. Minimálně do předkola už by to měly Vítkovice dotáhnout.

„Nic jistého nemáme, musíme makat dál. Slavii jsme sice porazili, ale určitě to nebyl ideální výkon. Měli jsme velký náskok, vedli 4:1, bohužel jsme jim dali prostor, oni využili naše díry v defenzivě a my museli bojovat o tři body až do samotného konce," dodal Michal Hlinka.

Vítkovice dál bojují o play- -off. Již dnes hrají v Liberci. „Z dobrých zdrojů víme, že během celé reprezentační přestávky tým pracoval pod novým koučem na změně herního systému, takže obezřetnost a opatrnost je v tuhle chvíli na místě. Čeká nás v podstatě nový soupeř," upozornil vítkovický asistent Jakub Petr.

„Pořád bojujeme o play-off, ve kterém chceme být. Liberec je za námi a snaží se na nás dotáhnout. Nesmíme mu k tomu dát příležitost, což znamená vyhrát na jeho ledě," pokračoval Petr. Tomu je jasné, že předvedená hra proti Slavii (7:5) by dnes nemusela na body stačit. „Nesmíme opakovat výkon, který jsme předvedli proti Slavii. Pokud chceme uspět, je potřeba hrát daleko lépe," dodal Jakub Petr.