Parádní podívanou v úterý připravili hokejisté Vítkovic a Sparty pro své fanoušky. I přes televizní přenos si našlo do ČEZ Arény cestu více než šest a půl tisíce fanoušků, kteří viděli strhující bitvu. V té měli po většinu času navrch domácí a po zásluze se mohli radovat z výhry. „Diváci viděli velice dobrý hokej se skvělou kulisou,“ shodli se po zápase oba trenéři.

Hubáčkovo sólo rozetlo vyrovnaný stav


Družina Aloise Hadamczika hrála s velkou chutí a šest zápasů neporaženou Spartu přehrávala. Přesto nemusela slavit zisk tří bodů. Rozhodující moment přišel v úvodu třetí třetiny. To se za stavu 1:1 nadechl k nevídanému sólu vítkovický Petr Hubáček, který převzal ve vlastním obranném pásmu puk od Stehlíka a už jej nikomu nepůjčil. Proletěl celým kluzištěm, po cestě vycvičil tři Sparťany a parádně vymetl šibenici.

„Udělal to krásně, má to v sobě. Bůh ví, jak by to dopadlo, kdyby to nedal,“ vyzdvihl krásný hokejový moment gólman Jakub Štěpánek, který se vrátil do branky Vítkovic po téměř třítýdenní pauze způsobené problémy s kolenem.

Usmálo se na Štěpánka štěstí?


V utkání plném zahozených šancí, především na domácí straně, měl uklidnění na hokejce domácí Klimek, ale trefil podobně jako před ním kapitán Burger jen tyč. Sparta mohla vytěžit z minima maximum. Šest minut před koncem vypálil na Macholda a puk skončil na tyči. Od ní se odrazil do brusle Štěpánka a znovu zazvonil o konstrukci branky.

„Myslel jsem, že to byla vysoká hůl, ještě to tam totiž někdo tečoval dolů. Měl jsem štěstí, které mi chybělo při prvním gólu,“ pokračoval Štěpánek a dodal: „Návrat to byl vítězný, máme tři body, takže spokojenost. Zdravotně se cítím výborně. Na konci jsme měli trochu štěstí, ale byli jsme opticky lepší a asi by bylo nespravedlivé, kdyby Sparta vyrovnala,“ byl přesvědčen třiadvacetiletý vítkovický gólman.

Hadamczik: Jsem rád, že jsme to uhráli


Hosté přispěli k vysoké úrovni zápasu, ale body za to nebrali. „První branku jsme dostali po nedorozumění v obranném pásmu, druhý pak po chybě ve středním. Vítkovice zahrály velice dobře, organizovaně. Udělali jsme o jednu chybu navíc a to nás stálo nějaké body,“ řekl trenér Sparty David Volek.

Vítkovice vyhrály zaslouženě. „Před utkáním jsem měl hodně starostí, protože oproti utkání v Karlových Varech vypadl ze sestavy Malík, Krenželok a Kvapil. Do toho ještě některé hráče trápila nemoc, jako Svačinu, přesto se tým zvedl k výbornému výkonu. Nechyběl nám pohyb, předváděli jsme pohledné akce. Výborně zachytal Přikryl. Oba gólmani byli ozdobou,“ uvedl vítkovický kouč Alois Hadamczik a své hodnocení zápasu uzavřel slovy: „Kdybychom vedli po druhé třetině o dvě tři branky, tak se nikdo nemohl divit. Jsem rád, že jsme to uhráli.“