Juniorský mistr světa z roku 2001 doufá, že bude pro tým přínosem a tomu se bude dařit. Jak v extralize, tak Lize mistrů. „Očekávání jsou velká, je to pro mě nová výzva," řekl čtyřiatřicetiletý Výtisk pro klubový web.

„Třináct let je opravdu dlouhá doba, a to jak co se týká hokejového života, tak toho běžného. Ve chvíli, kdy se můj přestup upekl, jsem se hodně těšil. Věřím, že se nám sezona podaří a budeme hrát nahoře," prohlásil Výtisk.

Ještě před podpisem smlouvy si užil úsměvnou příhodou. „Trenérů jsem se ptal, jestli je kancelář pana Černíka pořád pod viaduktem u cesty. Společně jsme se zasmáli se slovy, že vůbec, a vyzvedli mě za halou," vykládal Výtisk.

Toho část vítkovických fanoušků s otevřenou náručí přivítala již během nedávného exhibičního baseballového zápasu v Ostravě--Porubě s místním extraligovým celkem Arrows Ostrava, který se hrál jako zpestření letní přípravy.

„Na fanoušky se moc těším, ale až zápasy ukážou, jak mě přijmou. Zatím to bylo příjemné. Každopádně doufám, že jim budu schopný jejich případnou podporu vrátit na ledě a jako týmu se nám bude dařit," pokračoval.

Má být jedním z klíčových hráčů, což si uvědomuje. Panika ho ale nepřepadá. „Ano, zodpovědnost bude větší, ale tlak nepociťuju. Starších a zkušených je nás v kabině víc. Navíc prohrávat i vyhrávat budeme jako tým," zdůraznil.

Loňský titul v Liberci si užil. „Nějaký pátek už extraligu hraju, a pořád nic nepřicházelo. Jednou jsem byl druhý, dvakrát třetí… Konečně jsem se dočkal a bylo to opravdu úžasné. Jednoznačný vrchol," uzavřel Jan Výtisk.

Jakub Petr, generální manažer a trenér Vítkovic„Honza bude jedním ze základních kamenů. Dlouhou dobu byl mimo region, ale rozhodl se vrátit a jsem rád, že na naši nabídku slyšel. Slibujeme si od něj obrovský článek do kabiny právě při odchodu Jirky Burgera. Tím, s jakou bojovností hraje na ledě, jak se prezentuje a jak vystupuje, nás jen přesvědčil o tom, že si zaslouží stěžejní roli v našem týmu."