Generální manažer a hlavní kouč Jakub Petr je zatím s průběhem přípravy spokojený. „Musím říct, že z mužstva i jeho přístupu k tréninku mám dobrý pocit,“ řekl Deníku Petr.

Asi od těchto zápasů očekáváte víc než to, co vám dala v minulosti konfrontace s Havířovem nebo Porubou, že?

Po prvních dvou týdnech na ledě nechci být přehnaným optimistou ani pesimistou, to platí i o prvních zápasech, ale jsem rád, že hned na začátek máme tak těžké soupeře. Mančaft je nažhavený, jsou to zvučná jména, prověří nás to a dá impulzy do další práce. Je to zkouška jednotlivých hráčů či vazeb. Od toho ale příprava je. Neříkám, že výsledek bude druhořadý, ale vše se směřuje ke třináctému září.

Takže půjde o lední nebo letní hokej?

(zasměje se) No, loňské červencové zápasy v Havířově nebo ve Vsetíně byly letní hokej, ale Švýcarsko takhle zlehčovat nechci. Jsou to prestižní duely a soupeři hovoří sami za sebe. Nechceme to podceňovat, ale ani z toho nebudeme dělat velké závěry. Spíše je to o tom hráče prověřit, protože pro některé to bude první těžká zkouška. Každému ale chceme dát dostatečný čas na ledě.

S novou sezonou se k vám a Pavlu Trnkovi přidal na ledě i Rostislav Klesla. Můžete přiblížit, v čem spočívá jeho práce?

To zůstává stejné, je to trenér pro hráčský rozvoj. Chodí s námi i na led, speciálně po část, kterou vedeme střídavě s Pavlem. Ve světě je to obvyklé. Kromě toho ví vše okolo taktiky, tvorby sestavy, takže je plným členem realizačního týmu. Svou roli bude mít i při zápasech. Možná po přípravě k tomu řeknu něco víc.

Stále se mluví i o posílení, často bývají zmiňována jména bývalých hráčů jako jsou Vladimír Svačina nebo Marek Hrbas. Jak to tedy nejen s nimi vypadá?

Řeknu to takhle. Pokud nikdo nepřijde, jsme připravení s tímto týmem jít do extraligy. Jestli ale možnost bude, tak nevylučuji, že někdo by mohl přijít. Ano, jednali jsme s určitými a zajímavými jmény, ale finančně jsem na ně nedosáhl. Ale to už bych se opakoval. Mohu jen to, co mi dovolí rozpočet. Tak to je. Tím ale neříkám, že už nikdo nepřijde. Je to otevřené. A když se budeme bavit konkrétně o těchto dvou, tak tato jména tam byla také.