Jediným střelcem Ostravanů, kteří po tomto výsledku spadli zase na dvanácté místo, byl útočník Nicolas Werbik. Na opačné straně kluziště se prosadili Tomeček s Dujsíkem.

Lépe přitom začali domácí, kteří zasypali Konráda střeleckými pokusy, slovenský gólman si však s několika ošemetnými situacemi poradil a od toho se Olomouc postupně odrazila k aktivnější hře, která se postupně vyrovnala.

A ke smůle ostravského celku brzy znamenala gól v jeho síti. Ve 14. minutě si sjel Tomeček na přihrávku Ostřížka a přesnou tečí umístil puk za Dolejše.

Vítkovice inkasovaný gól příliš nezaskočil, ovšem dlouho bez odezvy ve skóre. Ve druhé části byli ve velkých šancích Fridrich, Svačina, a byť tísněný obráncem, hnal se na Konráda Lakatoš, ale bez úspěchu.

Ujala se až v polovině utkání rychlá akce, kdy Konrád sice vyrazil Dočekalův pokus, ale na dorážku Werbika už byl krátký. Rideře však radost z vyrovnaní dlouho nevydržela. Jen o pár desítek později prosvištěla za Dolejše bomba Dujsíka.

Vítkovice pak musely přetrpět dlouhé čtyřminutové oslabení, největší šanci však měli právě svěřenci kouče Miloše Holaně, když přihrávku obránců vypíchl Lakatoš a znovu najížděl na Konráda. Krátce před zakončením mu ale puk ujel.

Zajímavý hokej byl k vidění i po pauze, oba týmy měly své příležitosti na vyrovnání, či navýšení stavu, ale gólmani se činili. Vítkovice i přes enormní snahu nakonec se druhý gól v zápase nedosáhly a po dvou vítězstvích tak zaznamenaly porážku. Navíc je Olomouc v tabulce předstihla.

Hlasy trenérů po utkání:

Miloš Holaň (Vítkovice): "Taková prohra určitě zabolí. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si množství šancí, možná jsme nevolili správné zakončení a nebyli dostatečně důrazní v předbrankovém prostoru. Góly jsme dostali po hrubých chybách. Soupeř možná neměl víc šancí než tyhle dvě gólové. Měli jsme si s tím ale poradit lépe a hlavně skórovat z šancí."

Zdeněk Moták (Olomouc): "Podali jsme statečný a týmový výkon s maximálním nasazením, hráči to odbojovali. Nejen do obrany, ale hráli jsme dobře i v útočné fázi. Musím hráče opravdu pochválit. Ve třetí třetině už jsme sice hlavně jen bránili, ale byli jsme v tom dobří. Podržel nás Konrád, který má na výhře velkou zásluhu."

Vítkovice Ridera – HC Olomouc 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Werbik (Dočekal, Fridrich) – 14. Tomeček (Ostřížek), 32. Dujsík (M. Tomajko, Gřeš). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Gebauer, Rampír. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Bez diváků.

Vítkovice: Dolejš – Pyrochta, R. Polák, Gewiese, Galvinš, Koch, L. Kovář, R. Černý – Svačina, J. Hruška, Lakatoš – L. Krenželok, Dej, Schleiss – Mallet, Mikyska, Kalus – Fridrich, Werbik, Dočekal. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.

Olomouc: Konrád – Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Rutar, Valenta – J. Káňa II, Nahodil, Kucsera – Ostřížek, Kolouch, Tomeček – Burian, Mácha, Bambula – M. Tomajko, Handl, Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.