Kometa zápolí s lednovou krizí, v posledních pěti zápasech neuhrála ani bod. Navzdory této bilanci dalo vedení klubu plnou důvěru kouči Aloisi Hadamczikovi. "Čeká nás hodně důležitý duel, který budeme brát už jako zápas play off. Pokud si chceme udobřit diváky a také udržet dobrou atmosféru v hledišti, tak potřebujeme zvítězit. A tím odskočit Vítkovicím na rozdíl deseti bodů," uvedl Hadamczik.

Počítá už s novou posilou obráncem Kozákem, do sestavy se po uzdravení vrací druhý nejproduktivnější útočník Komety Němec. Na marodce jsou stále obránce Hanzlík a útočníci Čermák s Ostřížkem, nejistý je start obránce Kováčika.

Vítkovice si na ledě mužstva s nejhorší aktuální formou nemohou vyskakovat, třebaže pod Špilberkem dokázaly v posledních pěti zápasech vždy bodovat. Kouč Ladislav Svozil s asistentem Jakubem Petrem ale s hrou a výsledky svých svěřenců mají tolik problémů co Hadamczik.

"Určitě nejedeme do Brna bránit. Udělali jsme v sestavě nějaké změny a musíme zachytit začátek zápasu tak, abychom to byli my, kdo otevře skóre. Když inkasujete první gól, zbytečně ztrácíte psychické i fyzické síly, což nechceme," řekl asistent Petr.

HC Kometa Brno (9.) - HC Vítkovice Steel (11.).
Začátek zápasu: 18:00.
Vzájemné zápasy v této sezoně: 1:5, 2:3, 1:0.
Nejproduktivnější hráči: Jan Hruška 39/31 (18+13) - Rostislav Olesz 22/26 (12+14).
Statistiky brankářů: Marek Čiliak 2,57, 91,24 a jednou udržel čisté konto, Karel Vejmelka 0,47, 98,04 a jednou udržel čisté konto, Martin Falter 2,98, 88,32 a jednou udržel čisté konto - Daniel Dolejš 2,31, 91,63 a třikrát udržel čisté konto, Pavel Kantor 3,06 a 88,34.
Zajímavosti:
- Kometa prohrála pětkrát za sebou a nezískala v této sérii ani bod.
- Ostravané prohráli tři z posledních čtyř zápasů, v kterých získali jen tři body.
- Vítkovický útočník Stanislav Balán v sobotu oslaví 30. narozeniny.

Třinec dál střídá lepší chvilky se slabšími

Třinec má proti Energii příležitost navýšit náskok na jeden z celků pod sebou. Pro Oceláře bývaly zápasy s Karlovými Vary takřka jistým vítězstvím, ale to už v utrápené sezoně neplatí. S Energií, kterou v předešlých ročnících v osmnácti zápasech šestnáctkrát porazili, tentokrát mají pasivní bilanci jednoho vítězství a dvou proher.

I proto se Slezané nemohou vymanit z nejisté zóny v okolí desátého místa a z pátečního souboje potřebují plný počet bodů. Až na dlouhodobě zraněného Krepse by měl mít trenérský pár Dopita - Mucha k ruce kompletní tým, do nějž se po disciplinárním trestu vrací Roth.

Karlovarští třikrát nebodovali, změnit to bude chtít nově složená trenérská dvojice, v níž se z dočasného stal hlavním koučem opětovně Karel Mlejnek, jehož asistentem byl jmenován Mikuláš Antonik. Ten však ještě do Třince kvůli úmrtí v rodině a pátečnímu pohřbu necestuje. Mlejnek tak bude stát na lavičce stejně jako v úterním derby s Karlovými Vary jen s trenérem brankářů Pavlem Kněžickým. Mimo hru jsou stále obránci Benák, Redlihs a útočník Haščák.

HC Oceláři Třinec (10.) - HC Energie Karlovy Vary (14.).
Začátek zápasu: 17:00.
Vzájemné zápasy v této sezoně: 5:2, 2:3, 0:2.
Nejproduktivnější hráči: Jiří Polanský 38 zápasů/28 bodů (10 branek + 18 asistencí) - Tomáš Rachůnek 40/29 (10+19).
Statistiky brankářů: Šimon Hrubec průměr 2,52 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 90,63 procenta a jednou udržel čisté konto, Peter Hamerlík 2,36, 90,37 a dvakrát udržel čisté konto, Juraj Šimboch 3,08 a 86,67 - Tomáš Závorka 2,80, 91,41 a dvakrát udržel čisté konto, Vladislav Habal 4,35 a 85,52.
Zajímavosti:
- Oceláři po třech výhrách za sebou prohráli v úterý v Chomutově (2:4).
- Třinec doma vyhrál pět z posledních šesti utkání.
- Energie třikrát za sebou nebodovala a prohrála sedm z posledních osmi zápasů.
- Karlovy Vary na konci října zastavily sérii sedmi proher ve vzájemných zápasech a aktuálně mají na kontě s Oceláři dvě vítězství za sebou.
- Do sestavy Třince se po dvouzápasovém disciplinárním trestu za faul na mladoboleslavského útočníka Radana Lence může vrátit obránce Vladimír Roth.