Ostravský tým pod vedením Ladislava Svozila a Jakuba Petra musí zapomenout na poslední dvě porážky od Sparty a Chomutova. Je tu jiná soutěž, jiný soupeř… historicky nejúspěšnější tým finské nejvyšší soutěže Tappara Tampere.

„Poslední dva zápasy jsme podroně rozebrali. Víme, že takto dál pokračovat nelze. Je nutné se vrátit ke hře z prvních dvou extraligových utkání nebo základní skupiny Ligy mistrů," uvedl Ladislav Svozil.

„Co můžeme očekávat od zápasu a tohoto soupeře? Tappara je jedním z nejlepších evropských klubů. Obvykle hraje v nejvyšších patrech velice kvalitní finské ligy. Pro nás to bude obrovská výzva, pro každého hráče jednotlivě i pro nás trenéry. A je to také velká výzva a skvělá příležitost pro všechny fanoušky, pro naše město, prostě pro všechny," myslí si o souboji s patnáctinásobným finským mistrem Jakub Petr. V Ostrava Aréně se začíná v 17 hodin.

Také Třinec čeká protivník ze severu

Celkem osm švédských klubů se probojovalo do play-off evropské soutěže. Jedním z nich je také Jönköping, který svou skupinu vyhrál a v úterý večer se představí na ledě třinecké Werk Arény. "HV71 je velmi silný švédský tým. Na tu sérii se těšíme, opět se bude jednat o tvrdé a kvalitní zápasy. Připravíme se co nejlépe to půjde," slíbil kouč Jiří Kalous.

Oceláři se budou muset vzpamatovat z nedělní porážky na pardubickém ledě a podat týmový výkon, aby dokázali porazit švédského soka. Do tréninkového procesu se opět zapojil Jakub Klepiš, o jeho startu se rozhodne před zápasem. S týmem trénují také Vladimír Svačina a David Nosek, jejich start ale není pravděpodobný. Mimo zůstávají Martin Adamský s Lukášem Galvasem.

Zápas končí po šedesáti minutáchPlay-off hokejové Ligy mistrů je specifické v tom, že o postupujícím rozhoduje skóre ze dvou odehraných utkání. Díky tomu jsou ve hře opět remízy. Zápas ve Vítkovicích a Třinci, vzhledem k tom, že je první, tak i v případě remízy končí po 60. minutě. To znamená, že i v případě, že by na konci třetí třetiny byl stav například 2:2, zápas se závěrečnou sirénou končí a nenásleduje ani prodloužení, ani samostatné nájezdy.