Základ k vítězství položili domácí Oceláři v prvních dvou třetinách, kdy si po dvou brankách Hrni, a pak také Draveckého se Svačinou vypracovali tříbrankový náskok. Kontrovat ze strany Škodovky dokázal pouze ve 33. minutě Kubalík.

V závěrečné části už výsledek třinečtí hokejisté kontrolovali, nepřipustili žádné komplikace a po dvou porážkách vyhráli. Plzeň porazili vysoko 5:1. "Pomohl nám na začátku gól v oslabení. Ten nás nastartoval. Myslím, že kluci dnes od začátku až do konce byli lepším týmem a zasloužili si tři body. Je to odměna za výkon," řekl asistent trenéra Třince Václav Varaďa.

Naopak pro hosty to byla facka. "Chtěli jsme hrát aktivní hokej, ale bohužel nám vůbec nešly nohy a hlava, vůbec nic. Musíme na to rychle zapomenout. Třinci blahopřeji, že získal tři body, my musíme začít úplně jinak," uvedl trenér Ladislav Čihák.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Hrňa (Rákos), 30. Hrňa (Meidl, Klesla), 32. Dravecký (Plíhal, Svačina), 40. Svačina (Dravecký), 60. T. Káňa (Foltýn, L. Doudera) - 33. Kubalík (Indrák). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Lukš, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4459.
Třinec: Hrubec - M. Doudera, Linhart, Nosek, Hrabal, Klesla, L. Doudera, od 41. navíc Foltýn - Irgl, Polanský, Orsava - Dravecký, Plíhal, Svačina - Hrňa, Rákos, Meidl - Luka, M. Růžička, T. Káňa. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Kracík, Kubalík - J. Sýkora, Lev, Johnson - Poletín, Preisinger, Kristl. Trenéři: Michal Straka a Čihák.