Západočeši zlomili vyrovnaný stav na konci druhé třetiny, kdy se v přesilovce prosadil nadvakrát zkušený Tomáš Vlasák. Klíčový gól pak přidali domácí po necelých pěti minutách závěrečného dějství. To nejprve nedokázal dorazit v dobré příležitosti ránu třineckého Martina Růžičky kanonýr Ladislav Kohn a přišel trest.

Z následného rychlého protiútoku zvýšil na rozdíl dvou branek Kanaďan John Lammers, nová posila Indiánů, který tak odčinil neproměněné trestné střílení z poloviny utkání. Dvě minuty před koncem byla k vidění ještě pěstní výměna názorů, ale na výsledek už to nemělo žádný vliv.

Slezané mohli hrát již třetí turnajové finále během přípravy. Předchozí vystoupení v polském Sosnowci a slovenských Košicích skončila jejich triumfem. I přes vyřazení a přerušení série osmi vítězných zápasů v řadě mohou být svěřenci trenérského dua Marek, Kopřiva spokojeni, vždyť v dosavadních 16 přípravných duelech prohráli pouze čtyřikrát.

Plzenští se ve finále postaví prvoligovému Znojmu, které už v úterý dokázalo překvapit na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězilo 2:1 po nájezdech. Západočeši si kromě boje o titul v Tipsport Cupu zajistili také odměnu 300 tisíc korun, stejně jako Jihomoravané. Celkový vítěz pak obdrží navíc ještě půl milionu.

Finálový duel se odehraje v pátek 10. září na západě Čech.

HC Plzeň 1929 – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. M. Heřman (Dvořák), 39. Vlasák (Straka), 45. Lammers – 34. McGregor (Polanský, Hampl). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:6, navíc Dvořák, Frolo – Polanský, S. Hudec všichni 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1948.

Plzeň: Přikryl – Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, St. Pierre, Dresler, Frolo – Vostřák, Straka, Vlasák – Lammers, Jan Kovář, Johnson – Dvořák, Stránský, M. Heřman – Obdržálek, Kracík, J. Heřman – od 44. minuty navíc Lev. Trenéři: Jelínek a Razým.

Třinec: Hamerlík – Hrabal, S. Hudec, Lojek, Seman, Cartelli, Zíb, Vágner, od 24. navíc Kania – Kohn, Sakrajda, M. Růžička – Varaďa, Bonk, Adamský – McGregor, Polanský, Hampl – Czuy, V. Polák, Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.