Sparta končí, Třinec slaví postup. Ve finále vyzve Litvínov.

Třinec slaví postup do finále, Sparta smutní a její hráči mohou hledat dovolenou. Oceláři vyhráli šestý zápas semifinále v Praze 3:2 díky brance Zbyňka Irgla z 57. minuty a celkově ovládli sérii 4:2. Znamená to, že o titul si zahrají dva nejlepší týmy základní části: Třinec vyzve Litvínov.

6.4.2015 11 AKTUALIZOVÁNO 6.4.2015

Sparta - Třinec: šesté semifinále a radost OcelářůFoto: ČTK/Michal Doležal

Finále začne v sobotu 11. dubna, o vítězi extraligy bude rozhodnuto nejpozději 23. dubna. Rozhodnutí o konci série padlo po pořádném dramatu.

V úvodu sice zahrozil první Třinec, ale Sparta postupně převzala iniciativu a Hrubcovi nadělal problémy svým pokusem Rolinek. Pak musel třinecký gólman krýt i Pechův pokus a Buchtele zamířil vedle.

Při Galvasově vyloučení způsobila hostům potíže Ďalogova střela a následně pálili Mikuš a Hlinka.

Paradox: z vedení se radovali Oceláři, když se Polanský v 15. minutě prosadil přes Poláška a prostřelil Novotného mezi betony. Vyrovnat mohli vzápětí Hlinka a Forman, ale shodně ztroskotali na třineckém brankáři.

V 17. minutě se skóre změnilo na druhé straně, když se po Rothově zblokovaném pokusu prosadil z dorážky Hrňa. Do druhého dějství nahradil ve sparťanské brance Novotného Janus, ale stejně jako Hrubec nemusel dlouho čelit žádné velké šanci, jen střeleckým pokusům. Až v 29. minutě byl blízko snížení Forman, jehož tečovaný pokus z otočky minul levou tyč. Na druhé straně připravil Ružička možnost pro Draveckého, který zkusil blafák, nicméně Januse nepřekonal. Oceláři se ještě ubránili při trestu Polanského, při kterém měli šance Přibyl a Pech, ale v 33. minutě už inkasovali.

Třinečtí se osvobodili vyhozením z tlaku, ale Janus rychle rozehrál a při střídání hostů vyslal Vondrka do rozhozené obrany Saboliče, který bekhendem zamířil nad Hrubcovu lapačku. Pak ještě zahrozili Rolinek s Pechem, na druhé straně mohl zvýšit Klesla. Před pauzou ještě prověřili v přesilovce Hrubce Vondrka a Polášek. Třinec v oslabení odolal a stejně tak na začátku třetí třetiny při pobytu Polanského na trestné lavici, při němž pálil Polášek.

Po faulu Kumstáta se dočkali první početní výhody i hosté, jenže Nosek v dobré pozici minul a půl minuty před koncem přesilovky byl vyloučen za hru se zlomenou hokejkou Hrabal. Sparta zkrácenou přesilovku využila, když Buchtele nedal Hrubcovi šanci přesnou ránou z levého kruhu a to do levého horního rohu. Sparta se dál tlačila za obratem, ale hrozil i Třinec. A také rozhodl. Po ubráněné přesilovce domácích udeřili hosté při Barinkově trestu.

Po přihrávce Polanského zblízka prostřelil Januse mezi betony navrátilec Irgl a stal se hrdinou stejně jako v sobotu, kdy v prvním vystoupení po operaci nádoru na ledvině rozhodl pátý duel. Mimochodem, Spartě zbyla "brambora", třetí příčku díky lepšímu umístění v základní části "vybojovalo" Brno - druhý poražený semifinalista.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Sabolič (Vondrka, Piskáček), 49. Buchtele (J. Hlinka) - 15. Polanský (Irgl), 17. Hrňa (Roth, Orsava), 57. Irgl (Polanský). Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 12.004. Konečný stav série: 2:4.

Sparta: F. Novotný (21. Janus) - Ďaloga, J. Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger - Kumstát, Pech, Rolinek - Sabolič, J. Hlinka, Vondrka - Forman, D. Přibyl, Buchtele - Dvořáček, Dragoun. Trenéři: Jandač a Moták.

Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek - Dravecký, Klepiš, Ružička - Irgl, Polanský, Adamský - Hrňa, Plíhal, Orsava - Ciencala, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Autor: ČTK

6.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 11

OSLAVY v bouřlivém duchu se v Modrém domě sice nekonají, ale přípitky se tu podle lahví stojících na stole bezesporu uskutečnily.
3

ČSSD: Nikde nikdo, ani slovo... ODS: Dnes není důvod plakat!

Šéf ANO Andrej Babiš a lídr SPD Tomio Okamura na tiskoých konferencích k volebním úspěchům

OHLÉDNUTÍ DENÍKU: Zajímavosti a čísla z voleb v kraji

OBRAZEM: Neházím flintu do žita, říká Herbert Pavera, lídr TOP 09

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Až deváté místo obsadila v Moravskoslezském kraji strana TOP 09, která sice nakonec proklouzla do parlamentu, ale bez poslance z našeho regionu.

OBRAZEM: Leo Luzar, volební lídr KSČM: Prohráli jsme, je to špatný výsledek

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ V ostravském volebním štábu KSČM panovala v sobotu vpodvečer nepříliš optimistická nálada.

OBRAZEM: Piráti překonali stanovený cíl, ale v Ostravě rum proudem netekl

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Piráti, větřící úspěch, se v Ostravě začali scházet už od 15. hodiny, krátce po skončení voleb. „Zakotvili“ v klubu Fabric v Plynárenské ulici.

OBRAZEM: ANO v Ostravě "slavilo" bez svých lídrů

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Oslavy hnutí ANO, které rozložilo svůj „štáb“ v restauraci Ostrawina v Nádražní ulici v centru Ostravy, byly pozvolné. Oslavy krajského úspěchu, který byl ještě výraznější než ten celonárodní, se musely obejit bez prvních pěti mužů na kandidátce.