Své vyjádření nejvyšší muž ostravského klubu prezentoval na klubovém webu. „Po nezvládnutém zápase s Mladou Boleslaví minulý čtvrtek jsem zamířil do kabiny A-mužstva a vedl intenzivní pohovory s hráči, s týmem, i s trenéry a trenérským štábem. Jednotlivě, odděleně, mezi sebou otevřeně. Cítil jsem, že v dané situaci je potřeba mimo jiné vyjádřit směrem k hráčům i k realizačnímu týmu určitou dávku důvěry. Bohužel, následoval další prohraný zápas v Litvínově, který mě přivedl k přehodnocení mého postoje,“ uvedl v prohlášení Pavlík.

Ve středu ráno proto navštívil kabinu znovu. „A velice důrazně jsem připomenul všem členům týmu, tedy jak hráčům, tak realizačnímu týmu, že není možné takto dále pokračovat. Výsledkem je, že jsem dal jak hráčům, tak trenérskému štábu jednoznačnou a opakuji důraznou informaci, že pokud se týmu nepodaří zvládnout víkendové zápasy v Karlových Varech a Hradci Králové, nastanou radikální řezy, při kterých nebude žádný post hájen a změny se mohou dotknout všech – hráčů, trenérů, realizačního týmu. Nyní je na týmu jako celku, zda bude nutné k takovým opatřením přistoupit a jak radikální změny budu nucen provést,“ pokračoval Aleš Pavlík.

Vítkovice prohrály pětkrát v řadě, třináct utkání nezískaly plnohodnotné vítězství, což zapříčinilo propad po necelé polovině základní části extraligy na třinácté místo, jen šest bodů před poslední Pardubice, které však mají zápas k dobru.

Je tak jasné, že v této chvíli Vítkovice bojují především o to, aby nespadly na pozici, kterou okupují právě Východočeši. Po 52 kolech by to totiž znamenalo pád do první ligy.

„Zdá se mi, jako by někteří ještě dost dobře nepochopili vážnost situace a fakt, že v současnosti bojujeme o holé bytí a nebytí. Jde o boj o záchranu Vítkovic v extralize. Nyní každý musí začít u sebe, každý sám sobě přiznat, zda do tohoto boje dává vše a je schopen a ochoten do něj dát vše, bez ohledu na to, jestli se jedná o hráče, trenéry či realizační tým,“ sdělil Pavlík v prohlášení.

„Je mi bytostně nepříjemné, v jaké situaci se nyní náš klub nachází, a vnímám a vím, že pokud nedojde k rapidní změně k lepšímu, je potřeba udělat řez. Jak radikální bude, to je nyní v rukou samotného A-mužstva, všech jeho členů. Mají tento víkend na to, aby dokázali, že si jak mou důvěru, tak zejména důvěru všech vítkovických fandů, jejichž podporu budeme v těchto chvílích potřebovat nejvíce, zaslouží. Pokud se tak nestane, nastanou změny,“ uzavřel Aleš Pavlík.