Nemá to lehké, ale rve se, bojuje. Tak jako při každém zápase na ledě. Pětadvacetiletý hokejový útočník Vítkovic Petr Strapáč neprožívá snovou sezonu. Problém však není ve výkonnosti, ale v jeho zdravotním stavu. Ostravský rodák a vítkovický odchovanec stihl v letošním ročníku extraligy odehrát do včerejška pouhé čtyři zápasy a na dlouhou dobu vypadl ze hry.

Co se stalo? V utkání 7. kola proti Liberci si přivodil po jednom z nezaviněných střetů hodně nepříjemné zranění kolena. Šlo o přetržený křížový vaz.

„Není to poprvé, co jsem byl zraněný. V předchozích letech jsem taky vynechal několik zápasů, ale nehrál vždy maximálně měsíc. Letošní zranění mě ubíjelo, protože bylo tak dlouhé," přiznal Strapáč.

Je to už více než čtyři měsíce, co si koleno poranil. Okamžitě následovala operace a dlouhá rekonvalescence. „Po první operaci jsem doufal, že bych mohl po Novém roce nastoupit. Jenže jsem musel ještě na jeden zákrok, takže se to protáhlo. Na psychiku to byl nápor. Snad jsem si to tímhle zraněním vybral a budu zase alespoň nějaký čas v pořádku," řekl Strapáč.

Už start do sezony naznačil, že něco špatného visí ve vzduchu. „Vážně jsem se zranil sice až ve čtvrtém utkání, ale už to první domácí s Hradcem Králové jsem nedohrál, a pak nejen do Varů. Proti Kometě jsem zvládl celý zápas, jenže v Třinci jsem dostal sekyru, dva duely vynechal a vrátil se až proti Liberci. No a to přišel ten problém s vazy," vykládal Strapáč.

Vyhlášený bojovník vždy věrný Vítkovicím odehrál v extralize 285 zápasů, v nichž si připsal 71 bodů (34+37). Nyní věří v další přísun startů i zápisů do statistik. „Už se cítím dobře. Dost času jsem strávil v posilovně, od poloviny ledna občas zašel na trénink s týmem, i když do soubojů ještě nechodil. Teď už jsem ale stoprocentně fit. Jsem rád zase s klukama na ledě," poznamenal Strapáč.

Ten si zase zahrál extraligový zápas až minulý týden na ledě Liberce. Do zápasového kolotoče už však naskočil už o týden dřív, kdy ve dvou zápasech pomohl prvoligovému Havířovu. Kromě jiného přispěl k bodu v Litoměřicích (2:3 po samostatných nájezdech), když měl prsty ve vyrovnávací brance. Při hře bez brankáře nabil v čase 59:02 od modré přesně střílejícímu parťákovi z útoku Marku Růžičkovi. Také jeho zásluhou tak Havířov postoupil přímo do čtvrtfinále play-off a vyhnul se ošemetnému předkolu.

Trenéři každý návrat zraněného borce vítají, v případě Strapáče tomu není jinak. „Jsme rádi, že je Petr zpátky. Po zranění odehrál dva zápasy v Havířově. V nich se ukázalo, že už je v pořádku. Plánovali jsme ho nasadit co nejdřív, nejlépe už doma proti Slavii, kdy byl na střídačce. Do hry ale ještě jako třináctý útočník nezasáhl. V Liberci už jsme ho postavili," řekl trenér Vítkovic Ladislav Svozil, který zařadil Strapáče do třetí lajny k Burgrovi a Němcovi.