V této sezoně má na svém kontě čtyři góly. Přitom tři zaznamenal na ostravském ledě právě proti Severočechům. A pokaždé z toho byly jasné záležitosti. V říjnovém 12. kole zvítězili Ostravané 7:3, v nedělním 38. kole 6:3.

Litvínov jste doma znovu přejeli a vy se opět trefil. Vzhledem k sezonním statistikám se vám proti tomuto soupeři nebývale daří…

Těžko říct, jestli je to jen náhoda, nebo mi Litvínov tak sedí. Ale musím uznat, že se mi proti němu hraje dobře. Padá mi to tam a jsem za to jen rád. Doufám, že až budeme hrát u nich, bude se mi i tam dařit.

V čem konkrétně se vám hraje proti Litvínovu dobře?

Je to spíše ofenzivní mužstvo a dozadu dělají docela chyby. Jsou ale nevyzpytatelní ve hře dopředu. Nikdy nevíte, co máte očekávat. Můžou porazit každého, ale také dokážou s kýmkoliv prohrát.

Z tribuny to vypadalo, že máte zápas pod kontrolou…

Dobře jsme do něj vstoupili, už v první třetině jsme se dostali do vedení 2:0 a další góly přidali hned na začátku druhé. Využívali jsme šance a pak už si to zkušeně pohlídali.

Severočeši toho v Ostravě mnoho nepředvedli, stále jen dotahovali…

Když vedete o dva nebo o tři góly, vždy se vám hraje lépe. Máte větší sebevědomí a více si dovolíte, když jste na puku. Vzadu jsme navíc nedělali zbytečné chyby, nepouštěli se do riskantních věcí.

Hned dva góly padly v poslední vteřině třetin. Konkrétně té první a druhé. To se jen tak nevidí…

Souhlasím, je to docela rarita. Jeden jsme dali my, jeden soupeř. Více to pomohlo nám, protože ten náš gól do šatny byl na 2:0. A pak po přestávce jsme přidali ještě třetí a čtvrtý. Oni naopak tím svým jen korigovali na 5:2. Takže nás to nesrazilo tak jako je.

Po porážce v Hradci Králové jste si spravili chuť a právě za druhými Východočechy se držíte o jediný bod…

Byla to hodně důležitá výhra. V pátek nám to vyloženě nevyšlo, teď to byl celkem klidný zápas. Tři body jsou super, potřebujeme teď každý jednotlivý, abychom se udrželi na špici.

A je to jistě také povzbuzení před následujícími třemi venkovními zápasy v řadě…

Rozhodně. Čeká nás těžký trip, hrajeme už ve středu v Plzni, pak v Liberci a ve Zlíně. Věřím, že dovezeme co nejvíce bodů a navážeme na dobré výsledky zvenku v sezoně.