„Na to se ale moc nekoukáme,“ přiznává trenér Ocelářů Václav Varaďa, jehož tým táhne devítizápasovou bodovou šňůru. Posledních šest zápasů vyhrál, z toho pět doma.

„Jsme rádi, že jsme se rozjeli, protože start do soutěže jsme měli těžký, z prvních sedmi utkání jich bylo šest venku, a to společně s nějakými absencemi ovlivnilo celý začátek. Pak se nám ale vrátili po zraněních kluci do sestavy, nyní hrajeme zase doma a už to vypadá lépe. Hráči cítí vlnu, na které se vezou a rádi bychom v ní pokračovali,“ ujišťuje Varaďa.

Náročnou domácí sérii protkala vítězství nad silnými celky jako jsou Liberec, Brno, Litvínov či naposledy hradecký Mountfield. „Soupeři ale nejsou jednoduší žádní. Ani Chomutov, Pardubice nebo Boleslav, které jsou teď vespod. Pořád je to tam na pár bodech a hratelné. Dvakrát třikrát vyhrajete a dostanete se nahoru. Tabulka je hrozně vyrovnaná,“ uvažuje.

Oceláři nicméně důležité duely na vlastním ledě zvládli, takže nyní zbývá „dorazit“ celý tento blok domácích zápasů právě utkáním s Vítkovicemi. „To se ale lehko řekne. Vítkovice mají velkou formu, podobně jako my vyhrávají. Čekám obrovsky těžký zápas, ale i parádní atmosféru a skvělý hokej. Oběma týmům se teď daří, měly by to v derby potvrdit,“ těší se Varaďa na specifický duel.

Vítkovice mohu jít do čela tabulky, podobně jako třinecký rival.

Petr: Je to derby, region to vnímá

Naproti tomu Vítkovice odstartují proti Ocelářům sérii tří utkání na venkovních stadionech. „Chceme z balíku těchto devíti bodů urvat co nejvíce, abychom na další domácí zápas naladili naše fanoušky. Je to derby, region to vnímá, ale pokud jde o nás trenéry, tak jiné zápasy proti kolegům vnímáme prestižněji,“ prozrazuje kouč Jakub Petr.

Vítkovicím se však poslední dobou na Třinec nedaří. V rámci extraligy z posledních šesti vzájemných duelů vyhrály jen jednou. „Určitě to chceme změnit, ale musíme vnímat sílu Třince, který vyhrává, je na tom podobně jako my, ale má velkou ofenzivní sílu a je doma určitě favoritem,“ uznává Petr.

Fakt, že oba celky mají 37 bodů a jen o skóre zaostávají za vedoucím Libercem, přidává derby na vypjatosti. „U novinářů a fanoušků určitě. Pokud jde o mě, tak i když je to fráze, tak sleduju hru i poměr vyhraných a prohraných zápasů v šedesáti minutách i v prodloužení, kde mám interní cíl, a od něj se také odrážím,“ dodává Petr s tím, že by dnes měla hrát už i nová posila Vítkovic, obránce Blaž Gregorc.