„Víme, že Vsetín má momentálně stabilní formu a že nás v boji o finále nečeká nic jednoduchého. Doufám, že se naši kluci poučili ze třetího čtvrtfinále proti Hodonínu, kdy se po třeba i jen náhodné brance začali bát o výsledek," říká Tomáš Sršeň, trenér RT Torax Poruba.

Semifinálová série, která začíná ve středu v 18 hodin na porubském zimním stadionu Sarezy, se hraje znovu na tři vítězná utkání, soupeři se v pořadatelství znovu budou střídat po každém duelu. V Porubě se tak kromě dneška bude hrát určitě ještě i v neděli a možná také ve čtvrtek 19. března.

„Myslím, že půjde o vyrovnanou sérii. Poruba má totiž opravdu kvalitní kádr. Snad devět jejich útočníků má v pohodě na první ligu či extraligu. Navíc disponují kvalitní obranou i gólmany," zdůrazňuje na webu valašského hokejového klubu brankář Vsetína Petr Hromada.

Oba soupeři se v probíhající sezoně utkali čtyřikrát, třikrát se radovali Valaši, kteří doma Na Lapači zvítězili dvakrát shodně 4:3, v Porubě v prvním duelu brali tři body za výhru 3:2 a jediného vítězství dosáhli Ostravané v polovině prosince, kdy zvítězili 4:1.

V play-off na sebe oba týmy narazily předloni, ve čtvrtfinále II. ligy v sezoně 2012/2013 se z postupu radovala Poruba, která vyhrála 3:0 na zápasy (1:0, 5:2, 3:2).