Václava Niesnera mladšího si v sedmnácti letech vybral v Ostravě do ligového týmu trenér Miroslav Vlach, jeho hokejové umění pak obdivovali i fanoušci Liberce, Karviné či Spišské Nové Vsi. A všude byl jejich miláčkem. Stejně jako v německém EC Stuttgart, kde dvě desítky let působil v roli lídra týmu a poté i trenéra.

Václav Niesner mladší během aktivní hráčské kariéry.Václav Niesner mladší během aktivní hráčské kariéry.Zdroj: Mojmír Krecl

Václav Niesner zdědil hokejové geny po tátovi, rovněž Václavovi, bývalém hráči Baníku i Vítkovic, který nedávno oslavil devadesátku. Jako ušité na něj sedí rčení: malý, ale šikovný. Českou hokejovou školu propagoval ve Stuttgartu jako jeden z našich prvních hokejistů a opravdu parádně. Ve 2. a 3. lize dokázal během osmi sezon nastřílet téměř 230 branek, v sezoně 1997/98 pak dosáhl 92 bodů za 30 gólů a 62 asistencí.

Václav Niesner mladší s dětmi.Václav Niesner mladší s dětmi.Zdroj: Mojmír Krecl

S kariérou skončil v pětačtyřiceti letech a na jeho benefici se tam vzpomíná dodnes. Měli ho rádi spoluhráči i diváci, hokej hrál i pro ně a jejich potlesk i skandování slyšel téměř v průběhu každého střetnutí. Není divu, že po skončení kariéry ve Stuttgartu na dlouhé roky zůstal a pracoval ve firmě jednoho ze sponzorů klubu. A právě dnes, 14. března 2024, jej dohnala sedmdesátka, vrátil se domů, jen z rodné Ostravy přesídlil na Ostravici.

Tak Václave, hodně zdraví!