Ostravský tým má sice v tuto chvíli lepší bilanci vzájemných zápasů, když Prostějov dokázal už dvakrát ze tří pokusů porazit, ale tohle pravidlo určující pořadí týmů v tabulce se bere v potaz až na konci soutěže.

Podobně jako poslední vzájemný duel, který vyhrála téměř přesně před měsícem Poruba v Prostějově 3:0, ani tentokrát nenabídl divákům žádnou brankovou přestřelku, přesto zcela naplnil očekávání.

Hosté byli téměř až do konce zápasu minimálně o jeden gólový krok vepředu, ale nakonec z Ostravy odjeli se ziskem jediného bodu.

Snahu Jestřábů o zisk šestnáctého plnohodnotného vítězství nastartoval Lukáš Luňák přesnou trefou z trestného střílení a na začátku třetí třetiny ji ještě v přesilové hře podepřel Juraj Jurík.

Jenže Poruba se ani za krajně nepříznivého stavu nevzdala, dvě a půl minuty po druhé inkasované brance Kociána nakonec po Seidlerově ráně překonal Lukáš Vrána a při hře bez brankáře osmatřicet vteřin před koncem srovnal krok obránce Lukáš Hruzík, který se trefil už ve čtvrtém utkání v řadě za sebou.

Ostře sledovaný duel dvou prozatím jasně nejlepších celků soutěže nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, byť v prodloužení mohl rozhodnout prostějovský Polák, v přesilové hře však trefil jen tyč.

V dovednostní soutěži byli nakonec úspěšnější Porubané. Střelcem vítězné branky se nakonec stal Petr Seidler, jenž dokázal brankáře hostů překonat v samostatných nájezdech hned dvakrát, zatímco Jestřábům se zásluhou Matouše Venkrbce povedlo gólmana Michala Gleicha překonat jen jednou.

HC RT Torax Poruba – LHK Jestřábi Prostějov 3:2 SN (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 46. Vrána (Seidler, Peslar), 60. Hruzík, rozhodující samostaný nájezd Seidler – 12. Luňák z tr. stř., 44. Juraj Jurík (Černý, Duba). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:6, navíc Švaříček (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 500.

Poruba: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Vajda – Piják, David Zachar, Vaněk, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Videlka, Kilnar. Trenéři: Tomáš Sršeň a Roman Kotala.
Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Polák, Jedlička, Malý, Kumstát, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, David Jurík, Kryl, Juraj Jurík, Luňák, Duba, Coufal, Venkrbec. Trenéři: Petr Zachar a Martin Kužílek.