Vítkovický srdcař Jan Výtisk se tak stal hrdinou týmu, který díky němu vydoloval tři body. „Je to paráda. Gól jsem dal po hodně dlouhé době,“ smál se Výtisk.

Jak jste situaci, po které jste derby rozhodl, viděl?

Volal jsem na Trša (Trška), ať střílí, ale místo toho začal kličkovat. Najednou to vyplavalo, tak jsem do toho prásknul a naštěstí to tam spadlo.

Předtím to ale moc radostné nebylo. Dokonce jste inkasovali v přesilovce pět na tři. Podcenili to vaši spoluhráči na ledě?

To bych neřekl, že by to vyloženě podcenili. Prostě se něco udělalo špatně, byla tam chyba a inkasovali jsme. Víc bych se ale k tomu nevracel, protože jsme to nakonec zvládli a máme tři body, což je nejdůležitější.

Zajímavou situací byl také moment, kdy jste v honbě za pukem zboural rozhodčího. Dokonce i domácí fanoušci vám aplaudovali…

(pousměje se) Toho jsem si ani nevšiml. Chtěl jsem vyvézt puk a zrovna se mi tam přimotal, nevěděl jsem, jak se k puku mám dostat. Byl to instinkt… Jen jsem ho trochu postrčil, holt v zápalu hry uděláte vše, abyste puk dostal pryč. Naštěstí ale vše dobře dopadlo. On to přežil, já se mu potom omluvil, gól jsme nedostali, tak je to dobré.

Těší vás, že jste první, kdo v Třinci vyhrál za tři body?

To je vždy cenné, zvlášť pak na půdě Třince. Já věřím, že nás výhra před páteční odvetou v Ostravě ještě více nakopne. Bude to zase nesmírně těžká bitva, ale moc se na ni všichni těšíme.

radost, zleva Růžička Martin, Vladimír Dravecký, Tomáš Marcinko
Třinec dvakrát doma vedl, body si ale odvezly Vítkovice