Obyčejně začíná extraligový zápas v týdnu ve Vítkovicích o půl šesté. Tentokrát se první buly o patnáct minut odkládá. A nikomu to nevadí. Zatímco domácí tým i hostující Sparta sedí na střídačkách, na led je postupně z útrob arény vyvolávána asi třicítka vítkovických aktérů finále play-off 1993. Od hráčů, přes realizační tým až po vedení.

Vladimír Vůjtek.
Legenda pod stropem ve Vítkovicích. Pocta, ví Vůjtek. Vzpomíná na slavné finále

Na ploše všichni přebírají ocenění z rukou současného majitele klubu Aleše Pavlíka. Jako poslední přichází za obrovského aplausu strůjce stříbrného úspěchu a hlavní postava večera – Vladimír Vůjtek. Po boku syna Vladimíra, někdejšího skvělého útočníka, si prohlíží připravené video o celé sezoně 1992/93, následně obdrží plaketu za přínos pro český a vítkovický hokej.

„Dodnes jsem na tyto kluky hrdý a děkuji jim, že mi v podstatě nastartovali budoucí kariéru,“ říká směrem k týmu kapitána Romana Ryšánka Vladimír Vůjtek ve své řeči, kdy děkuje také klubu, rodině, manželce, ale také fanouškům.

„Ta jména, která tam už visí, jsou pro mě světovými hráči, borci, a objevit se v jejich společnosti je pro mě obrovská čest a velké vyznamenání. Moc si toho vážím,“ dodal a popřál Vítkovicím mnoho úspěchů.

Utkání 40. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Litvínov, 22. ledna 2023, Ostrava. V popředí domácí kapitán Lukáš Krenželok (číslo 29).
Pokořil rekord z roku 2002. Pěkné, ale měli jsme mít volno, řekl "kápo" Vítkovic

Po dalším krátkém videu, tentokrát jen o pětasedmdesátiletém kouči, se on i zaplněná hala dočká hlavního okamžiku – vyvěšení dresu pod strop.

Nezapomněli ale ani fanoušci. Přes sektory B2 až B4 se prezentují velkou choreografií. Ještě čestné buly mezi hokejky kapitánů Lukáše Krenželoka s Michalem Řepíkem. Výroční duel Vítkovic se Spartou, který Ostravané absolvují v retro dresech, začíná!