Diváci v takřka zaplněné Ostravar Aréně viděli od začátku strhující hokej. V první příležitosti se objevil sparťan Buchtele, ale udeřilo na opačné straně. V 5. minutě se dostal osamocený Lev před Machovského a prostřelil hostujícího gólmana.

Pak měli možnost Dej s Mahbodem, neujal se ale ani únik Szturce v oslabení, na což Sparta odpověděla vzápětí, když se vedle Baranky na trestnou lavici posadil další obránce Trška a Pražané rychle přesilovku pět na tři využili povedenou tečí Jarůška.

Na rozdíl od páteční bitvy v Pardubicích však početní výhodu dokázali proměnit i Ostravané. Ve 14. minutě pomohla teč Schleisse do branky bombě Tršky. Vedení sice domácím vydrželo jen osm vteřin, když Forman dostal pas za obranu domácích a přehodil i vyjetého Bartošáka, ale ještě do konce první třetiny Vítkovice zužitkovaly dvojnásobnou přesilovou hru. Druhý gól v zápase zaznamenal Jakub Lev.

Zajímavé také byl fakt, že na všech třech gólech se asistencí podílel obránce Peter Trška, útočník Rastislav Dej pak na dvou.

I druhá dvacetiminutovka nabídla řadu šancí na obou stranách. Sparťané si i zásluhou početní výhody vytvořili tlak, největší možnost měl ale vítkovický útočník Patrik Zdráhal, který v oslabení ujel, Košťálek ho fauloval, ale nařízené trestné střílení nevyužil k uzavření hattricku a navýšení náskoku Vítkovic Jakub Lev.

Brankáři se činili i po druhé přestávce. Pozorní Bartošák i Machovský úspěšně odolali několika atakům své svatyně, včetně přesilových her.

Domácí museli čelit sedm minut před koncem převaze pěti proti třem, ale zde se opět ukázala obětavost Jana Výtiska. I díky tomu Vítkovice dokráčely po triumfu v Pardubicích k dalšímu těsnému vítězství. Tentokrát nad Spartou v poměru 3:2.

HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)

Muž zápasu: Trška

Branky a nahrávky: 5. Lev (Olesz, Trška), 14. Schleiss (Trška, Dej), 17. Lev (Trška, Dej) – 12. Jarůšek (Blain, Košťálek), 14. Forman (T. Pavelka, Kalina). Rozhodčí: Šír, Lacina – Bryška, Špůr. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 7121.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, De la Rose, Výtisk, Trška – Szturc, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Mahbod, D. Květoň – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Pytlík. Trenéři: Petr a Trnka.

Sparta: Machovský – Blain, Kalina, Pavelka, Košťálek, Piskáček, Gregorc, Delisle – Smejkal, Sill, Černoch – Říčka, Vrána, Jarůšek – Pšenička, Pech, Forman – Buchtele, Klimek, Kudrna. Trenéři: Krupp a Nedvěd.

Fotogalerie: HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha