Domácí se sice dostali do vedení v 15. minutě zásluhou Baranky, trefy Němce a Stacha však přetáhly vítězství na stranu Západočechů.

Aktivněji začaly Vítkovice, jejichž úvodní tlak vedl k šanci Kucsery v šesté minutě. Sám před brankářem Milčakovem ale selhal. Na opačné straně kluziště pak zaměstnali Bartošáka Němec a Eberle, ovšem také bez úspěchu. Stejně jako o chvíli později Stach.

Gólové radosti se tak Ostravar Aréna dočkala v 15. minutě, když přesilovou hru čtyři na tři v jejím závěru zužitkoval Baranka. Vedení domácím však vydrželo jen 74 vteřin, než se před branku Ostravanů natlačil Preisinger a přihrávkou vybídl ke skórování Vojtěcha Němce, který nepohrdl.

Druhá třetina začala opatrně, Kucserova možnost byla chvíli jedinou, stavidla šancím ale otevřely přesilovky. Hra se postupem doby zrychlovala a jezdilo se nahoru dolů. Kantner ujel vítkovickým obráncům v oslabení, ale víc než vyloučení protihráče nevytěžil.

Ve 33. minutě převedly Vítkovice před brankou Škody pořádný závar, ale Tybor ani nikdo další podruhé puk za Milčakova nezasunuli. Jeho kolega na protější straně Bartošák měl práci hlavně při početní převaze Plzně, ale odolal.

Krátce před druhou přestávkou mohl vrátit ostravskému celku vedení Baranka, ovšem na okamžik odkrytý prostor v plzeňské brance trefit nedokázal.

V závěrečné dvacetiminutovce viděli diváci hodně emocí, které vyvolali rozhodčí svými pochybnými rozhodnutími. Vše vyvrcholilo tresty pro Olesze na deset minut a hostující obránce Connor Jay Allen byl dokonce za protesty vyloučen do konce zápasu. Následnou přesilovou hru pět na tři ale domácí nevyužili, stejně jako výhodu čtyři na tři na přelomu třetí třetiny a prodloužení.

A za to je stihl trest. Gulaš vybídl ke střele Stacha a jeho bomba skončila za Bartošákem.

Ohlasy trenérů:

Jakub Petr (Vítkovice): „Hra se kouskovala, protože oba týmy měly řadu vyloučených. Nám chyběla rychlost nejen v pohybu, ale i ta herní – rychlé rozhodování a podobně. Na druhou stranu tam byla bojovnost. Zvládali jsme situace, kdy jsme byli pod tlakem v obranném pásmu. Zápas byl podobný těm v posledních letech s Plzní, které tady hrajeme. Rozhodovaly maličkosti, ale druhý bod jsme si nezasloužili.“

Ladislav Čihák (Plzeň): „Viděli jsme bojovné utkání se spoustou vyloučených a přesilovek. Z naší strany to nebylo ideální. Věděli jsme, že Vítkovice jsou na vítězné vlně. Chtěli jsme za každou cenu urvat body, což se nám podařilo. Jsem rád, že jsme v takto těžkém střetnutí urvali hned dva. Štěstí se přiklonilo na naši stranu.“

HC Vítkovice Ridera – HC Plzeň 1929 1:2 po prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Muž zápasu: Gulaš
Branky a nahrávky: 15. Baranka (Hrbas, O. Roman) – 16. V. Němec (Preisinger, Gulaš), 63. Stach (Gulaš). Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:9, navíc Olesz (Vítkovice) a Gulaš (Plzeň) 10 minut, Allen (Plzeň) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5703.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Výtisk, Trška – Szturc, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Mahbod, D. Květoň – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Pytlík. Trenéři: Petr a Trnka.

Plzeň: Milčakov – J. Kindl, Čerešňák, Allen, Kaňák, Pulpán, Vráblík – Kantner, Nedorost, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, Němec – P. Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.