Zatímco v pátek vyslali na gólmana Martina Růžičku jen šestnáct střel, tak dnes už skoro stejný počet zaznamenali v úvodní třetině.

"První zápas byl z naší strany nervózní, puky nám skákaly a nedařilo se nám tolik, jak jsme si představovali. Bylo to ubojované utkání. Dnes jsme do utkání vstoupili sebevědoměji, taky naše přesilovky už vypadaly lépe. Hlavně jsme chtěli víc střílet, víc ohrožovat jejich bránu a to vedlo k vítězství," uvedl Erik Hrňa, po jehož akcích se Oceláři ujali po deseti minutách hry 2:0.

Navíc třinečtí hráči následně ubránili 85 sekund dlouhé oslabení tří proti pěti, ovšem chvíli poté o vedení rychle přišli. "Je nepsané pravidlo, že kdo nepromění takovou výhodu, prohraje. Zažili jsme to sami už několikrát na vlastní kůži. Určitě jsme ale nečekali, že je to položí. Jenže první gól byl smolný vlastňák a při druhém jsem si měl hráče lépe pohlídat před bránou. Nedosáhl jsem na něho a on to dobře protečoval," pokračoval.

Vedení na stranu Ocelářů vrátil ještě v první třetině Josef Hrabal a výsledek se od té doby už nezměnil. "Ne že by nás trenéři nabádali, abychom se přímo zatáhli. Jen chtěli, ať hrajeme aktivně, dobruslujeme soupeře a ať je nepouštíme do přečíslení. A myslím si, že jsme to ubránili skvěle," vysvětloval Hrňa zjevný úbytek gólových příležitostí.

Podle třineckého útočníka taky mančaft posílí, že vyhráli dvakrát o jeden gól. "Takhle to v zápasech play off chodí. Jen nás to utužuje," reagoval Hrňa, podle kterého je nic snadného nečeká ani v Mladé Boleslavi. "Oni výborně brání, poženou je fanoušci. Bude to zase o něčem jiném. Budeme v něm chtít, co nejdéle držet stav 0:0. A pokud dáme první gól, bude to jen plus," uzavřel.