V úvodní šanci sice byl hvězdný útočník Jaromír Jágr, ovšem vzápětí dostaly Vítkovice přesilovou hru a tu využil Hruška. Domácí pokračovali v dobrém výkonu a ještě v první třetině navýšil jejich vedení dobrou tečí Kalus.

HOKEJOVÝMI FANOUŠKY, ale zároveň partnery, jsou Klára s Tomášem. Ona fandí Vítkovicím, on Třinci.
Žena fandí Vítkovicím, partner Třinci. Rivalitu necítíme, říkají Tomáš s Klárou

Od druhé třetiny se ale hosté zlepšili, více bruslili a odměnou jim bylo snížení Pituleho v polovině základní hrací doby. V dalším průběhu sice rytíři měli několik výtečných možností srovnat, ale bez úspěchu. Proti byl vždy vynikající brankář Stezka. To se však dalo říct i na druhé straně o šancích Vítkovic, které ztroskotaly Bowovi.

„Myslím si, že o výsledku rozhodla první třetina, kde jsme podali velmi špatný výkon. Vůbec jsme nebruslili, nestíhali, Vítkovice hrály do těla a my se s tím nedokázali srovnat. Prohráli jsme 0:2, holt hokej se hraje šedesát minut, my hráli jen čtyřicet,“ uvedl hostující kouč David Čermák.

Utkání 8. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec, 20. října 2021 V Ostravě. Fanoušci.
REPORTÁŽ: Ocelářské derby ve Vítkovicích? Potlesk hokejové legendě, slaví Třinec

Vítkovický trenér Miloš Holaň byl spokojenější. „Takhle bychom si představovali vstup do utkání doma. Být aktivní, na puku a hodně šancí. Tam jsme výsledkem 2:0 položili základ na vítězství. Velice dobrý výkon podal i brankář Stezka, navíc jsme si pomohli gólem z přesilovky. To je velké plus a obrovské, že jsme ubránili možná jednu z nejlepších přesilovkových formací v extralize,“ byl rád Holaň.

HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. J. Hruška (Marosz), 19. M. Kalus (R. Bondra, Dej) - 29. Pitule (M. Beran, Bláha). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 7:5, navíc Dotchin (Kladno) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5695.

Vítkovice: Stezka - R. Polák, Solovjev, Gewiese, Galvinš, J. Stehlík, Koch, L. Kovář - Svačina, Marosz, L. Krenželok - Fridrich, J. Hruška, Roberts Bukarts - R. Bondra, Dej, M. Kalus - Krejsa, Chlán, Bernovský. Trenér: Holaň.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, J. Suchánek, Donaghey, Baránek, Wood, Nilsen - Jágr, Plekanec, Hlava - Kristo, Kubík, Dvořáček - Melka, M. Filip, Račuk - M. Beran, Pitule, Bláha. Trenér: D. Čermák.