Vítkovice měly hororový vstup do utkání. Někteří fanoušci teprve usedávali na svá místa a na ukazateli skóre již svítil stav 0:2. Než se pořádně rozkoukali, bylo to 0:3. Jihočechům stačilo na tři góly pouhých 198 vteřin a Klimeše v domácí brance nahradil Machovský.

Ostravané zabojovali a také díky pětiminutové přesilovce po faulu obránce Gulašiho snížili zásluhou kapitána Lakatoše. Před polovinou zápasu už bylo vyrovnáno, postupně se prosadili Chlán s Robertsem Bukartsem a domácí fanoušci rázem začali věřit v obrat.

Vítkovičtí do konce druhého dějství ještě jednou odpověděli, když se trefil Fridrich, jenže ve třetí třetině již na zásah namlsaného Harrise v početní výhodě nezareagovali a nakonec z toho byl výprask. Čtyřbodový kanadský útočník ve službách Motoru se blýskl hattrickem.

„Podle našich představ jsme odehráli jen druhou třetinu a když jsme mohli zápas přehoupnout na naši stranu ve čtyřminutové přesilovce, tak jsme to bohužel neudělali. Následovaly zase stupidní a laciné chyby, které rozhodly zápas ve prospěch soupeře. Nám jediné co teď zbývá, tak je se omluvit našim fanouškům za tohle hrůzostrašné představení v úvodu zápasu,“ řekl trenér Vítkovic Pavel Trnka.

„Velmi dobrý vstup do utkání, dali jsme tři rychlé góly. Vítkovice potom srovnaly, ve druhé třetině jsme čekali, že na nás vletí a potvrdilo se to. My jsme tam udělali chyby, dostali jsme góly. Dnes bláznivé utkání se vším všudy, nebudu se vyjadřovat. Jsem rád, že jsme dneska urvali tři body a gratulace klukům do kabiny, protože jsme to dneska zvládli a jedeme dál,“ podělil se o svůj pohled kouč Českých Budějovic Ladislav Čihák.

45. kolo extraligy (pátek 16. 2. 2024):

Vítkovice – České Budějovice 5:7 (1:3, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 10. Lakatoš (Auvitu), 27. Chlán (Auvitu, Prčík), 29. Ro. Bukarts (Peterek, Krieger), 35. Fridrich (Barinka), 59. Ri. Bukarts (Auvitu, Claireaux) – 1. Ordoš (Gulaši, Kondelík), 1. Harris (Kachyňa, M. Beránek), 4. F. Přikryl (Koláček, Gulaši), 34. Vopelka (Harris, Koláček), 50. Harris (Valský, F. Přikryl), 58. Harris (Kubík), 59. F. Přikryl (Kubík, Hrachovina). Rozhodčí: Stano, Mejzlík – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 2:2, navíc Gulaši (České Budějovice) 5 minut a do konce. Využití: 1:2. Diváci: 4599.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (4. Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Kotala, Chlán, Lakatoš – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Ri. Bukarts, Claireaux, Přibyl. Trenér: Trnka.

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Doudera, Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Pýcha – Ordoš, Kondelík, Gulaš – M. Beránek, Harris, Kubík – F. Přikryl, Koláček, Vopelka – Toman, Pech, Valský. Trenér: Čihák.