Vítkovice celé utkání vedly. Ještě čtyři minuty před koncem za stavu 5:4 figurovaly na pozici zaručující předkolo play off, ale závěr domácí hráči nezvládli a vedoucí tým tabulky utkání po trefách Petra Vampoly skóre otočil.

"Vedeme 3:0, 4:3, 5:4 a pořád nepochopitelně chceme hrát s Libercem otevřený hokej. Jejich sebevědomí, pohyb, držení puku, tohle s tímhle hokejem nemůžeme zvládnout. Nebránili jsme jako tým, přitom jsme si řekli, že musíme hrát zezadu," zlobil se Olesz.

Olesz: V naší hře byl zbytečný chaos

Vzhledem k tomu, jak jste do zápasu vstoupili, musí být konečná porážka 5:6 zdrcující. O to víc, když vás připravila o poslední naději zahrát si předkolo play-off…

Velice mě to mrzí, i vzhledem k tomu průběhu. Když vedete s tak kvalitním týmem, jako je Liberec 3:0, pak ještě 4:3 i 5:4 a ještě prohrajete, musíte se ptát proč. V naší hře bylo mnoho chyb, které by se neměly stávat. Od toho jasného vedení jsme začali hrát otevřený hokej, což nebylo dobře. Nemohli jsme to zvládnout. V naší hře byl zbytečný chaos.

Bylo to z vaší strany opravdu tak otevřené?

Až od stavu 3:0, což dost dobře nechápu. Kdo to viděl, musí mi dát zapravdu. Soupeř nám dal na 3:2, pak měl ještě v krátkém čase dvě přečíslení, trefil tyč. Nesvědčilo to o tom, že bychom bránili jako tým. Před utkáním jsme si přitom stále opakovali, že musíme hrát hlavně zezadu. To jsme ale nedělali. Nebýt naší naivity, byli bychom kousek od předkola.

Minimálně bod jste přitom získat mohli. Za stavu 5:5 nedal v čase 57:48 trestné střílení Michael Vandas, při skóre 5:6 v čase 59:28 jste ho neproměnil ani vy…

U toho prvního mu tam při zakončení přeskočil puk, já měl trošku smůlu. Protože byl špatný led, volil jsem místo svého oblíbeného bekhendového blafáku střelu pod vyrážečku. Byla dobrá, ale ne ideální a bohužel to tam nespadlo. Přitom jsem si na ni věřil. Mrzí mě, že jsem ještě tým nevrátil do hry.

Nyní vás čeká poslední zápas základní části v Litvínově a poté play-out. Jak náročné bude v hlavě přepnout?

V Litvínově to bude velice těžké, tam nám to už vlastně začíná. Je potřeba pracovat na zlepšení, celý tým musí šlapat najednou. Nesmí to být tak, že jeden udělá chybu a čtyři na to budou koukat.