„Rádi bychom navázali na předvedenou hru a vítězství nad Plzní. Je nám ale jasné, že Sparta je ještě o stupínek výš," řekl kapitán Vítkovic Rostislav Olesz.

Ostravané, stejně jako Pražané, plně bodovali ve třech z posledních čtyř zápasů a jsou na tom dokonce lépe než jasně vedoucí Brno i Třinec. Domácí budou čelit velké útočné síle. Spartě to momentálně střílí, v Plzni zvítězila 5:0, doma převálcovala Mladou Boleslav 9:0.

„Nejde jen o zápas se Spartou. Všem je nám jasné, že jen díky maximální bojovnosti budeme schopni soupeře porážet," řekl druhý trenér Vítkovic Pavel Trnka.

Ten upozorňuje, že od zahajovacího utkání sezony a výhry 3:2 po nájezdech právě nad Spartou se toho mnoho změnilo. „Nemůže to být stejný zápas. Ten minulý vzájemný jsme hráli na začátku sezony a byli v jiné sestavě. Sparta od té doby navíc hru posunula o něco dál, takže se rozhodně nemůžeme nikam ohlížet," uzavřel Pavel Trnka s tím, že na marodce zůstávají obránci Baranka se Slobodou a útočníci Kucsera, Němec i Kurovský.

HC Vítkovice Ridera (9.) - HC Sparta Praha (4.).
Začátek: 17:00.
Vzájemný zápas v této sezoně: 3:2 po sam. nájezdech.
Nejproduktivnější hráči: Ondřej Roman 13 zápasů/9 bodů (5 branek + 4 asistence) - Lukáš Pech 13/16 (4+12).
Statistiky brankářů: Patrik Bartošák průměr 2,05 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 92,74 procenta a dvakrát udržel čisté konto - Tomáš Pöpperle 2,72, 89,26 a jednou udržel čisté konto, Filip Novotný 1,36, 93,90 a jednou udržel čisté konto.
Zajímavosti:
- Vítkovice vyhrály tři z posledních čtyř zápasů a nasbíraly v nich devět bodů.
- Ostravané se představí potřetí za sebou doma. Po nedělní prohře v moravskoslezském derby s Třincem 0:5 si v úterý spravili chuť výhrou nad Plzní 4:1.
- Sparta vyhrála tři ze čtyř posledních zápasů při skóre 18:6. Venku Pražané po prohrách v Brně (2:6) a v Litvínově (1:5) zabrali v neděli v Plzni (5:0).
- Vítkovice budou hrát proti Spartě i podruhé v sezoně doma. Vyhrály dva z posledních tří vzájemných zápasů na vlastním ledě a v obou případech to bylo po samostatných nájezdech.
- Vítkovický obránce Lukáš Kovář může v neděli v Chomutově sehrát 200. zápas v extralize.