Čtvrtfinalista minulé sezony se tak znovu vyšvihli na čtvrtou příčku tabulky a na vedoucí Liberec ztrácí pouze tři body.

HC Vítkovice Ridera - HC Piráti Chomutov.Domácím v atraktivním utkání plném šancí na obou stranách výrazně pomohla produktivita v přesilových hrách, i když také v ní „dokázali“ inkasovat. Ostravané šli do vedení v šesté minutě po trefě Baláže, na kterou ještě v první třetině odpověděl hostující Stránský.

Zatímco duel ve Zlíně Vítkovice v pátek ztratily třemi inkasovanými góly ve druhé třetině, proti Chomutovu se jim prostřední část vydařila výrazně lépe, když Roman vrátil v přesilové hře vedení na stranu domácích.

To při stejné situaci na ledě ve třetí periodě navýšil Baranka, a i když v oslabení snížil Marjamäki, domácí si tři body utéct nenechali. Naopak v úplném závěru ho potvrdil trefou do prázdné branky Lev.

Hlasy trenérů:

Pavel Trnka (Vítkovice): "Nebylo to asi úplně atraktivní utkání pro oko diváka. Ale v této fázi jsou pro nás důležité tři body. Za to chceme hráčům poděkovat."

Jan Šťastný (Chomutov): "Čekali jsme, že Vítkovice vyvinou aktivitu na začátku, to se potvrdilo a šli rychle do vedení. Ještě ěhem první třetiny jsme hru srovnali a vyrovnali po krásné akci. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry a spoustu šancí, které měly skončit gólem. To je ten důvod, proč si odsud neodvážíme nějaký bodový zisk. Pak další důvod byla oslabení, ve kterých jsme inkasovali góly na 1:2 a 1:3. Bylo důležité, že jsme v oslabení snížili a nadechovali se k tomu, abychom vyrovnali. Dostali jsme také šanci hrát přesilovku, ale tu jsme sehráli katastrofálně. Závěr už byl boj, bohužel jsme inkasovali v power play."

HC Vítkovice Ridera - HC Piráti Chomutov.

HC Vítkovice Ridera – Piráti Chomutov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Baláž (Š. Stránský), 37. Roman (Baranka, Schleiss), 43. Baranka (Lev), 60. Lev – 18. J. Stránský (Vantuch, Mrázek), 46. Marjamäki (Valach). Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8, navíc Jank (Chomutov) 10 minut. V oslabení: 0:1. Diváci: 5133.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Š. Stránský, Zdráhal – Kucsera, Pytlík, Baláž – Toman. Trenéři: Petr a Trnka.

Chomutov: Peters – Jank, Flemming, Dietz, Mrázek, Štich, Valach, Blaha – Sklenář, V. Růžička ml., T. Svoboda – Tomica, Klhůfek, Duda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Hanták, Havel. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a Šťastný.

Muž zápasu: Baranka