Hostům tak nebyli nic platné ani tři góly v přesilových hrách.

Přitom oba týmy vstoupily do utkání podobně a vytvořily si množství menších příležitostí. Se skóre ale hnula až devátá minuta, kdy Kometa dostala po faulu obránce Petera Tršky přesilovou hru. Tu už po sedmnácti vteřinách využil hvězdný útočník hostí Tomáš Plekanec nechytatelnou střelou do víka.

Zahrozit dokázali i domácí, brankáře Vejmelku však v první třetině nepřekonaly. Naopak krátce po obrátce udeřilo na opačné straně kluziště. Už po půlminutě hry se nechal vyloučit Schleiss. Když už se zdálo, že Ridera přečká toto oslabení bez úhony, sehrála Kometa krásnou kombinaci, na jejímž konci zakončil do prázdné branky Zaťovič.

Patrik Bartošák
Gólman Bartošák přerušil kariéru. „Jdu se léčit,“ vzkázal

Brňané byli i v dalším průběhu aktivnější a vypracovávali si další možnosti, Svoboda i jeho spoluhráči však odolávali. Veseleji mohlo být pro domácí v polovině zápasu, kdy ujel defenzivě Komety Lakatoš, ale sám proti Vejmelkovi neuspěl.

Vzápětí se útočník i celý vítkovický tým přesvědčili, jak může být hokejový osud vrtkavý. Místo toho, aby byl stav z jejich pohledu 1:2, sám Lakatoš hned nato fauloval, a z následné početní výhody vytěžil Pyrochta třetí branku Komety.

Možnost zahrát si přesilovou hru měly i Vítkovice, ovšem bez úspěchu. Pak obránce Trška trefil tyčku, a útočník Baláž se dokonce prosadil gólově, ke své smůle však až po uplynutí času pro druhou třetinu, což musel pomoci odhalit videorozhodčí.

Fanoušci FC Baník Ostrava. Ilustrační foto.
Tahle bitva nikdy neomrzí: Baník hostí Spartu. Máme pro vás vstupenky!

Definitivní tečku mohl utkání dát ve třetí části znovu Plekanec, ale sám Svobodu nepřekonal a tak se jásalo na druhé straně. A ne jednou. Nejprve Vejmelku prostřelil ve 44. minutě Zdráhal, který tak po 155 minutách a dvou vteřinách ukončil gólový půst Vítkovice proti tomuto soupeři. Na to jen o 77 vteřin později navázal jeho parťák Stránský a v 53. minutě pak Bukarts dokonal vyrovnání takřka ztraceného utkání. A poslal ho do prodloužení.

V něm gól nepadl, ovšem fanouškům ho okořenila bitka domácího obránce Petra Šidlíka a hostující hvězdy Tomáše Plekance. V samostatných nájezdech pak rozhodl pro domácí Bukarts.

VÍTKOVICE – KOMETA BRNO 4:3 SN (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 44. Zdráhal (Dej, Trška), 45. Š. Stránský (Zdráhal), 53. Bukarts (Zdráhal), rozhodující nájezd Bukarts – 9. Plekanec (Pyrochta, Hruška), 23. Zaťovič (Svačina, Holík), 32. Pyrochta (Plekanec, Hruška). Rozhodčí: Bejček, Stano – Hynek, Klouček. Vyloučení: 7:4, navíc Šidlík (Vítkovice) a Plekanec (Kometa) 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 4923.

Vítkovice: M. Svoboda – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, Trška, Bodák – Bukarts, Roman, Schleiss – Lakatoš, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, Baláž, Mallet – Razgals, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.

Kometa Brno: Vejmelka – Svozil, O. Němec, Gulaši, Pyrochta, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič, Holík, Kucsera – Plášek, Plekanec, Svačina – J. Hruška, Lev, Orsava – Dočekal, Kusko, Jenyš. Trenéři: Fiala, Horáček, Pokorný a Oslizlo.