Hned v úvodu utkání dostali po faulu Vitáska Vítkovice možnost přesilové hry, Lašáka ale vůbec neohrozili. Také Liberec si poté zahrál v početní výhodě, nesehrál ji ale vůbec dobře a rovněž Bartošák byl bez práce. Jako první tak zahrozili hosté, dobrou střelu Stastneho ale zastavil Lašák.

Na druhé straně mohl Bartošákovo zaváhání za brankou potrestat Vlach, z úhlu ale trefil pouze boční síť. V další početní výhodě domácích předvedl dobrý průnik Ordoš, Bartošáka ale ani nadvakrát nepřekonal. Se svou ranou bez přípravy poté neuspěl ani Radivojevič.

V úvodu druhé dvacetiminutovky prověřili Bartošákovu připravenost svými střelami Mojžíš s Jánošíkem. Následně však tempo hry opadlo a k vidění bylo mnoho nepřesností na obou stranách. Výjimkou byla pěkná akce hostujícího Hrbase.

Poté měl stoprocentní šanci Tybor, gólovou radost mu ale sebral výtečným zákrokem Lašák. Skóre se tak poprvé měnilo na druhé straně. V přesilové hře se dorážkou Ševcovy střely prosadil Bulíř a poslal Bílé Tygry do vedení.

Druhou branku domácích mohl krátce po začátku třetí části přidat Vantuch, jeho tečovanou střelu ale zastavila pouze horní tyč Bartošákovy branky. V další početní výhodě si poté Severočeši vytvořili velký tlak, Bartošák ale vytáhl proti Jánošíkovi s Jelínkem skvělé zákroky a i nadále držel hosty ve hře.

V 54. minutě už byl však krátký na střelu Krenželoka a domácí vedli o dvě branky. V závěru pak byl vyloučen liberecký Svačina a hostům se naskytla přesilovka, kterou ještě umocnili odvoláním brankáře. A tento tah Ostravanům vyšel, když se necelou minutu před koncem třetí třetiny prosadil důrazný Olesz. Hosté tak zkusili odvolat Bartošáka znovu, obrovskou šanci měl Roman, ale Bílí Tygři odolali.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 37. Bulíř (Ševc), 54. L. Krenželok (Ordoš, P. Jelínek) - 60. Olesz (O. Roman, Tybor). Rozhodčí: Lacina, M. Petružálek - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 5623.
Liberec: Lašák - Jánošík, Ševc, Mojžíš, Derner, Pyrochta, Vitásek, Kolmann - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, M. Procházka - Hrabík, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Vítkovice: Bartošák - Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Kovář, Výtisk, Sedlák - Tybor, O. Roman, Kucsera - Szturc, Y. Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Hudeček, Balán, E. Němec. Trenéři: Trnka a Vůjtek st.

Ohlasy k utkání čtěte v sobotním Deníku…

Další výsledky 36. kola: Třinec - Brno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1), Chomutov - Zlín 3:1 (2:0, 1:1, 0:0), Plzeň - Litvínov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), Pardubice - Karlovy Vary 2:3 (1:2, 1:1, 0:0), Sparta Praha - Mladá Boleslav 4:0 (1:0, 2:0, 1:0).

1. Třinec 36 19 6 6 5 116:71 75
2. Liberec 36 22 2 4 8 96:63 74
3. Brno 36 18 2 7 9 122:94 65
4. Litvínov 36 15 9 1 11 91:86 64
5. Sparta Praha 34 18 1 5 10 107:79 61
6. Hradec Králové 33 14 4 6 9 95:79 56
7. Chomutov 36 11 9 4 12 103:106 55
8. Vítkovice 35 12 7 2 14 77:80 52