Když v pondělí svěřenci Miloše Holaně gólem Petera Muellera vyhráli šesté čtvrtfinále na ledě Komety Brno, čímž ovládli celou sérii 4:2 na zápasy, věděli, že pro další kolo mají dvě varianty. Buď Spartu, pokud by vyřadila Třinec, nebo Hradec Králové, v případě že by uspěli Oceláři.

„Víme o těchto dvou možnostech, ale nebudeme řešit, kdo vyjde. Ve chvíli, kdy se dozvíme soupeře, budeme se na něho zase snažit připravit na sto deset procent, abychom byli co nejlépe nachystaní,“ prohlásil brankář Aleš Stezka.

„Nelze si nic přát. Jedeme dál. Vyhráli jsme jednu sérii, jestli chceme postoupit, tak musíme vyhrát další, takže si počkáme na soupeře, a potom se budeme připravovat. Tak jako jsme nespekulovali před čtvrtfinále, tak nespekulujeme ani nyní,“ uvedl bez vytáček i trenér Miloš Holaň. „Tak jako tak narazíme na kvalitní tým,“ byl si jistý i kanonýr Peter Mueller.

O den později bylo jasno. Úřadující šampioni z Třince v úterý dokonali svůj triumf, když Pražany zdolali doma 5:1, celkově 4:2 na zápasy, a Rideru tak čeká konfrontace s východočeským Mountfieldem. Vše vypukne v úterý 4. dubna a hned druhý den v Ostravě, v Hradci se bude hrát 8. a 9. dubna. Na případné páté klání dojde znovu v Ostravar Aréně v úterý 11. dubna, v Hradci ve čtvrtek 13. dubna a nejpozději bude o finalistovi z této série jasno v sobotu 15. dubna. Pochopitelně v Ostravě.

Ze vzájemných soubojů v základní části mohou jít do semifinále o něco lépe naladění Hradečtí, kteří ze čtyř střetnutí ovládli tři (3:2 SN, 4:3 PP a 5:2). Vítkovice vyhrály jedno z domácích utkání (5:2).

Ještě v době, kdy o se čekalo na jméno konkrétního soka, oznámily Vítkovice start prodeje vstupenek na první dvě utkání v Ostravě. Začne ve čtvrtek v 10 hodin. Konkrétní informace nabízí klubový web.