Utkání bylo vyrovnané, přičemž domácí mohli v první třetině poslal do vedení Kucsera, Kolouch či Vandas, ale nepovedlo se. A tak po pauze udeřilo na druhé straně. Dokonce dvakrát!

V čase 24.17 si vítkovičtí ve vlastním pásmu nevšimli zcela volného Teemu Aalta, který prostřelil Dolejše. A už o minutu a 32 vteřin později skóroval finský celek podruhé. Jukka Peltola v oslabení ujel, byl faulován a následné trestné střelení s přehledem proměnil ve dvoubrankový náskok.

Domácí mohli z několika šancí srovnat, měli k dispozici i čtyři přesilové hry, ale nevyužili žádnou. V závěrečné části se ve velkých šancích objevili Kolouch či Burger, ale když ani oni brankáře Noronena nepokořili, vyhráli hokejisté Tampere na ledě Vítkovic 2:0.

HC Vítkovice Steel - Tappara Tampere 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Aalto (Savinainen, Kuusela), 26. Peltola z trestného střílení. Rozhodčí: Konc (SR), Hradil - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4057.
Vítkovice: Dolejš - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Čerešňák, Klok, Kovář, Pastor - Olesz, Balán, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - Zdráhal, Burger, E. Němec - J. Káňa, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.
Tappara: Noronen - Saravo, Aalto, Plastino, Bonsaksen, Kankaanperä, Elorinne, Rouhiainen, Honkanen - Dixon, Savinainen, Kuusela - Lajunen, Haapala, Järvinen - Ilomäki, Laine, Peltola - Karjalainen, Kaksonen, Heikkilä. Trenéři: Tapola, Ojanen a Vähä-Ruohola.

Více se k souboji Vítkovic s Tapparou Tampere dozvíte ve středečním vydání Deníku…