Maďarský celek, který vede ho bývalý trenér slovenské reprezentace Glen Hanlon, poslal do vedení v 16. minutě Balasz. Vítkovičtí prohrávali až do 40. minuty, kdy se trefil Olesz.

Jegesmedvék o svém vítězství rozhodl v závěrečných osmi minutách, když se dvakrát prosadil Miskolczi.

Možnost na nápravu dostanou Vítkovice v sobotu, kdy se od 19 hodin střetnou s domácím Popradem. Od výsledku tohoto duelu se bude odvíjet nedělní souboj Ostravanů o umístění.

DVTK Jegesmedvék – HC Vítkovice Ridera 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 16. Balasz (Hajos, Crawford), 52. Miskolczi (Magosi), 59. Miskolczi – 40. Olesz (Schleiss). Rozhodčí: Orolín – Šoltés, Stanzel. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 273.

Jegesmedvék: Adorjan – Crawford, Kiss, Sziranyi, Slovák, Rusk, Milam, Vojtko – Miskolczi, Galanisz, Magosi – Loiseau, Kulmala, Somogyi – Panče, Vas, Vincze – Rito, Hajos, Balasz. Trenér: Hanlon.

Vítkovice: Bartošák – de la Rose, Šidlík, Hrbas, Baranka, Výtisk, Trška, D. Krenželok – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Kucsera, Mahbod, Dej – Szturc, Š. Strásnký, Zdráhal – Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.