Na ledě jim ostré souboje, ve kterých jde často o zdraví, ani pohled na krev a rány nevadí. Ale včera ráno byli někteří hokejisté Vítkovic bledí jako stěna.

Aktuálně devátý celek hokejové extraligy vyrazil první den reprezentační přestávky do Vřesiny na zabijačku. A hráči si tak zpestřili volno, které od trenérů dostali.

Podívejte se, jak si vítkovičtí hokejisté svůj zabijačkový den užili. Exkluzivní snímky fotografa Deníku Pavla Sonnka najdete v přiložené fotogalerii.

„Na zabijačku chodíme pravidelně už čtvrtým rokem. Vždycky to je zhruba ve stejný čas, tedy začátkem listopadu," uvedl kapitán Vítkovic a hlavní organizátor akce Jiří Burger.

I když to byl on, kdo jako správný lídr týmu rozděloval všechny pracovní úkoly, při zabíjení čuníka chyběl. „Já to samotné zabíjení vidět nemusím. Vždycky se jdu raději schovat do domu. I tam jsem ale kvičení čuníka slyšel," uvedl Jiří Burger.

close Ostravští extraligoví hokejisté zahájili desetidenní reprezentační přestávku tradiční týmovou akcí: pravou domácí zabijačkou. zoom_in U samotné porážky tak museli profesionálním řezníkům asistovat čtyři nejmladší hokejisté Vítkovic Michal Hlinka, Lukáš Kovář, Tomáš Pastor a Michael Vandas.

A právě útočník Michal Hlinka prokázal při samotné porážce největší kus odvahy a statečnosti, když se vrhnul s řezníky po čuníkovi a po omráčení ho pomáhal držet při proříznutí krční tepny. „To byl teda zážitek," ulevil si po obřadu, kdy už stotřicetikilové prase leželo v neckách.

Jeho tři mladí parťáci lapali po dechu a bylo vidět, že něco podobného vidí poprvé v životě. Zdravou barvu měli zase mladí hokejisté až po „odstranění" štětin železnými zvonky.

V povzdálí vše sledoval útočník Jan Káňa, který se převtělil do role hlavního hecíře mladších spoluhráčů. „Já už si své odmakal, teď jsou na řadě jiní, mladší," smál se Jan Káňa, kterému pohled na zabijačku už nic moc nedělal. „Ale asi v deseti letech, kdy jsem na ní byl poprvé, tak mě to hodně vzalo. Dokonce si pamatuju, že jsem snad tři dny nejedl maso," zavzpomínal Jan Káňa.

Ještě zkušenějším „řezníkem" je reprezentační obránce Michal Barinka, který podle vlastních slov na zabijačkách vyrostl. „S dědou jsme zabíjeli prase šestkrát do roka. Mě nic nepřekvapí, ale nejvíce se samozřejmě všichni těšíme na výsledek," řekl Michal Barinka.

Pak už šlo vše ráz na ráz a za chvíli bylo prase naporcované. A začalo klasické zpracování, vaření, pečení a samozřejmě i tolik očekávané ochutnávaní. Prostě vše, co ke klasické vesnické zabijačce patří. „Hoši a nikdo si nezapomeňte vzít domů výslužku, aby doma věděli, jak jsme to všechno dobře zvládli," hlásil odpoledne Jiří Burger.

Vítkovice si prostě svůj zabijačkový den užily a potvrdily, že v jejich kabině vládne pohoda. I díky tomuto netradičnímu rituálu, na který se tým těší celý rok.