První třetina proti účastníkovi mezinárodní EBEL byla ještě poměrně vyrovnaná, když na úvodní trefu hostujícího Lakatoše odpověděl Matuš. Vítkovicím však vrátil vedení ještě v úvodní dvacetiminutovce Trška.

Druhá část však byla plně v režii Ridery. V dresu Ostravanů přidal další dva zásahy a dokonal tak hattrick Lakatoš, k němuž se přidali i Werbik, Roman a Schleiss. Z holí znojemských hráčů Bořuty a Bartoše pak už došlo jen na korekci skóre.

„Z výhry máme radost, ale výsledek nepřeceňujeme. Nejdůležitější je pro nás herní projev a skutečnost, že jsme schopní aplikovat věci z tréninku i do zápasu. Po zápase s Ambri, který se nám jako jediný ve Švýcarsku nepovedl, jsme si sami pro sebe stanovili, že zápas ve Znojmě musí být z naší strany určitým odpustkem. Mužstvo chválím za pokoru a důslednost, s jakými do zápasu nastoupilo. Určitě je pozitivní, že naše první góly byly takové ty, jak se říká špinavé, tudíž po nátlaku, ubojované. Takové, které sice stojí síly, ale často bývají rozhodující v sezoně," zhodnotil pro klubový web hlavní trenér Jakub Petr.

Další zápas čeká Vítkovice v úterý 27. srpna, kdy v jediném domácím utkání letní přípravy hostí slovenský Trenčín.

Orli Znojmo – HC Vítkovice Ridera 3:7 (1:2, 1:5, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Matuš (Berisha, Sedlák), 40. Bořuta (Bartoš), 50. Bartoš (Novák, Stehlík) – 5. Lakatoš (Š. Stránský), 18. Trška (Guman), 21. Lakatoš (Š. Stránský), 25. Roman, 29. Werbik (Kurovský), 31. Schleiss (Dej, Mallet), 39. Lakatoš (Š. Stránský). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. Diváci: 1504.

Znojmo: Lassila (29. Groh) – Tansey, Sedlák, Bořuta, J. Stehlík, Jonáš, Kruckovyč, Mikliš – Kosnar, Berisha, Gago – Novák, Matuš, Bowles – Beránek, Bartoš, Oščádal – Češík. Trenér: Fryčer.

Vítkovice: Dolejš – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Trška, Výtisk, Kvasnička, Bodák, T. Černý – Schleiss, Roman, Bukarts – Lakatoš, Š. Stránský, Bernovský – Dej, E. Němec, Mallet – Kurovský, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.