Jedinou změnou je fakt, že červená verze nabízí místo loga klubu rytíře Vítka. „Jsem rád, že červená sada loni sklidila úspěch, jsou nádherné. Chtěli jsme navázat i na tradici, takže za mě se dresy povedly,“ hodnotil na páteční tiskové konferenci trenér generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Vítkovice budou doma nastupovat v bílé variantě, venku pak v modré. „Rozhodně to ale není tak, že červená bude jen příležitostní sadou. Naopak. Je regulérní třetí, která bude nasazována do utkání podle toho, s jakým soupeřem a jeho barevnou kombinací budeme hrát,“ řekl výkonný ředitel HC Vítkovice Ridera Petr Handl.

„Jsem rád, že tyto sady máme, ke klubu historicky patří. Designově prošly obměnou, ale v úzké vazbě na hráče, trenéry, aby se v nich cítilo komfortně a věděli, že mají být na co hrdí. Věřím, že se jim v tom bude nastupovat dobře,“ dodal Handl.

Jakub Petr však ví, že dresy extraligu nevyhrají. „Každý trenér asi řekne, že chce do play-off, ale mě zajímá i cesta, jak se tam dostaneme, proto je pro mě důležité, abychom podávali konzistentní výkony po celou sezonu,” má jasno Petr.

O ambicích klubu HC Vítkovice Ridera do nové sezony se dočtete více v sobotním tištěném vydání Deníku…