Velkou překážkou se ukázali být pro ofenzívy obou mužstev brankáři. Hráči na obou stranách nabídli množství šancí, diváci se v Ostravar Aréně nenudili, ale dlouho bez efektu v podobě vstřelené branky.

Na domácí straně se neprosadili Gregorc, Mallet ani Werbik, hosté pak byli blízko ve 13. minutě, ale jejich radost překazil videorozhodčí s tím, že puk při závaru nepřešel brankovou čáru.

Střelecké mlčení bylo prolomeno až ve 28. minutě, kdy špatně vyhodil puk z pásma Gregorc, Gríger ho nastřelil na branku a před Svobodou tečoval do sítě Flek. Nepřesnosti na domácí straně se množily, několikrát tak musel Rideru podržet brankář.

Úvodní trefa ale utkání znovu nakopla, začal se znovu hrát svižnější hokej a především domácí se hnali dopředu, a to i při vlastním oslabení. Jenže další šance zůstaly v prostřední části nevyužity, hlavně Nicolas Werbik se často objevoval v nadějných pozicích a příležitostech.

A litovat toho on i spoluhráči mohli ve 46. minutě, když Kohout zaskočil Svobodu střelou na bližší tyč. Ačkoli Vítkovičtí zbraně zdaleka nesložili, gólman Filip Novotný byl k nepřekonání a nakonec uhájil čisté konto. A to i přesto, že Ostravané měli v závěrečné desetiminutovce přesilové hry, včetně 44 vteřin dlouhé početní výhody pět na tři.

Jenže místo snížení z brejku skóroval tři minuty před koncem Polák, který tím dal skóre konečnou podobu.

HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 46. Kohout (Rohan), 57. Polák (Kohout). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4325.

Vítkovice: M. Svoboda – Výtisk, Trška, Štencel, Gregorc, L, Kovář, R. Černý, Šidlík – Bukarts, Roman, Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský, Indrák – Dej, R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Razgals. Trenéři: Trličík, Klesla a Svozil.
Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, Rohan, Eminger, Mikyska – T. Rachůnek, Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, Šik – Koblasa, Černoch, Kohout – Beránek, Skuhravý, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.