Domácí chtěli proti poslednímu týmu tabulky po pátečním tříbrankovému uragánu a velkém obratu s Kometou navázat na povedenou třetí třetinu, možná i proto trenéři provedli několik změn v sestavě, ovšem v první dvacetiminutovce se jim to moc nedařilo. Mnoho příležitostí si nevypracovali a nakonec udeřilo na opačné straně kluziště.

Při signalizované výhodě se ve 14. minutě prosadil hostující útočník Matěj Beran.

Ve druhé části nabídli domácí o něco více vzrušení před Kacetlovou brankou, ale bez gólového vyústění. A to i včetně asi největší příležitosti, kdy se sám před pardubickým gólmanem objevil Mallet. A tak se radovaly znovu Pardubice. Ve 36. minutě využily z hole Látala přečíslení a zvýraznily tak svůj náskok.

Ten ale vydržel jen do 43. minuty, kdy po přihrávce Romana prolomil střeleckou mizérii Vítkovic Bukarts. Tím nastartoval domácí ofenzivu, která si vytvářela před Kacetlem další příležitosti.

A ve 49. minutě už bylo srovnáno. Kacetl neudržel Zdráhalovo nahození a Stránský puk ze vzduchu dorazil. Branku však muselo ještě potvrdit i video a to hned dvakrát. Nejprve se na techniku obrátili sudí kvůli eventuálnímu hraní vítkovického útočníka vysokou holí a vzápětí, když se jej rozhodli uznat, hostující střídačka. Ta reklamovala nedovolené bránění svému brankáři v brankovišti ze strany Stránského.

Ani tady ale záznam neukázal důvody, proč by branka na 2:2 neměla být uznána a Vítkovice tak dotáhly dvoubrankové manko. A nemuselo zůstat jen u toho.

Zanedlouho sice šli domácí do oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě, jenže v oslabení ujel sám na Kacetla nejprve Schleiss a hned po něm i Mallet, ale ani jeden obrovskou příležitost nevyužil. Duel tak došel do prodloužení, kde Ridera přežila přesilovou hru soupeře, ale rozhodnout se muselo stejně jako v pátek v nájezdech. V nich byli úspěšnější domácí.

HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 3:2 SN (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 43. Bukarts (Roman, Schleiss), 49. Š. Stránský (Zdráhal), rozhodující nájezd Bukarts – 14. Beran (J. Zdráhal, D. Kindl), 36. Látal. Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hlavatý, Špringl. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4825.

Vítkovice: M. Svoboda – Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák, Výtisk, D. Krenželok, Gregorc – Lakatoš, Roman, Schleiss – Bukarts, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, Baláž, Mallet – Razgals, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.

Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal – Mandát, Kousal, Tybor – Látal, T. Knotek, Hovorka – D. Kindl, Blümel, Harju – Beran, Pochobradský, Matys. Trenéři: Bělohlav, Janecký a Čáslava.