„Klub vybojoval titul sice až v polovině března, ale to už se hraje play off, a do toho jsme s oslavami nechtěli vstupovat,“ vysvětlil dřívější termín akce vítkovický manažer pro komunikaci Zdeněk Janiurek. „Připomínku posledního velkého úspěchu před třiceti let jsme se rozhodli zorganizovat v den utkání s Kometou Brno,“ doplnil Janiurek.

Jaké vlastně oslavy budou?

ČEZ Aréna zažije jednu velkou premiéru. Vítkovičtí hokejisté vedení kapitánem Jiřím Burgrem nastoupí na led v červených retro dresech, v nichž se předchůdci současného týmu stali po výhře 4:2 v Gottwaldově mistry ligy.

„Jedná se o repliky tehdejších dresů, které jsme si nechali udělal jednou firmou už na začátku tohoto týdne. Kromě toho, že jsou červené, se liší od těch současných tím, že jsou mnohem silnější a nemají děrování,“ prozradil Janiurek.

Neobvyklé dresy ale nebudou tím hlavním, proč by měl člověk do arény dorazit. Fanoušci budou mít možnost složit poklonu a zatleskat těm, kteří se o titul zasloužili. Na ledě nebude o první přestávce během ceremoninálu chybět legendární gólman Jaromír Šindel, kapitán Jaroslav Lyčka, Miloš Říha, Jaroslav Vlk a mnoho dalších, včetně současného prezidenta klubu Františka Černíka a sportovního manažera Ladislava Svozila.

„Zatím se omluvili jen Milan Mokroš, Ivan Horák a zřejmě bude chybět i nejproduktivnější hráč mistrovské sezony Miroslav Fryčer. Své bývalé svěřence by měl doprovodit tehdejší kouč Jan Soukup,“ uvedl Janiurek. Kromě skvělého zážitku si odnesou rytíři také věci, které jim budou vždy připomínat, že byli před třiceti lety nejlepší. „Přímo na ledě převezmou poslední mistři repliky dresů a křišťálový puk se jménem a logem akce.“

Vstupenky na páteční slavnostní utkání s Kometou Brno, které začíná v 17.30 hodin, je možno zakoupit v pokladnách ČEZ Arény za jednotnou cenu 100 korun. „Fanoušek si bude moci pořídit a odnést domů plakát mistrů z roku 1981, včetně otištěné části novin Moravskoslezského Dne, aby si přečetl, co se psalo o nových šampionech den po slavném vítězství v Gottwaldově. Netradiční bude také vydání bulletinu Rytíře Vítka. Ten se bude věnovat hlavně poslední mistrovské sezoně,“ dodal Janiurek.