Ostravané brzy vedli, trefil se Lednický, jenže do konce úvodní periody srovnal Sukeľ, obrat dokonal Kirk a následné dvojí docvaknutí Percyho s Půčkem vyšlo vniveč. Vítězný gól Severočechů vstřelil v 50. minutě Nicolas Hlava. Vítkovice se v předkole play-off střetnou s Hradcem Králové. Zda začnou doma, rozhodne nedělní závěrečné kolo a vzájemný zápas.

„Neodehráli jsme ideální utkání. Nebylo to z naší strany to, co jsme si představovali. Plán, který jsme měli do utkání, se úplně nezdařil. Dostali jsme jsme zbytečné, za mě až laciné góly po našich chybách. Těžko se takto vyhrává s takto kvalitním týmem. Máme ještě další zápas doma a připravíme se na předkolo,“ řekl trenér Vítkovic Pavel Trnka.

„Věděli jsme, jaký soupeř proti nám přijede. Teď asi za posledních 20 kol je na nějakém třetím čtvrtém místě. Takže velmi kvalitní soupeř s obrovskou formou. Je vidět, že změny, které ve Vítkovicích proběhly, tak byly pod vedením nového realizačního týmu jednoznačně ku prospěchu,“ vykládal kouč Litvínova Karel Mlejnek.

„Za nás velký respekt k soupeři. Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli. Po výsledkově nepovedeném úterním utkání v Kladně stále žije v naději na přímý postup do čtvrtfinále víc týmů a jsme rádi, že do posledního kola jsme u toho,“ dodal Karel Mlejnek s tím, že jeho mužstvo ztrácí z šestého místa na čtvrtou Kometu tři body.

51. kolo extraligy (pátek 1. 3. 2024):

Litvínov – Vítkovice 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Sukeľ (O. Kaše, Hlava), 19. Kirk (Abdul), 29. D. Kaše (O. Kaše), 38. O. Kaše (Hlava), 50. Hlava (D. Kaše, O. Kaše) – 5. Lednický (Grman), 27. Percy (Krieger), 33. R. Půček (Fridrich), 54. Claireaux (Ro. Bukarts, P. Zdráhal). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lhotský, Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4033.