Ostravané se do vedení dostali v sedmé minutě ukázkovou souhrou po ose Svačina-Ujčík-Strapáč. Chvíli na to se prosadil i Štefanka, jenže domácí dokázali rychle odpovědět trefami Filipa Čecha a Jaroslava Balaštíka.

Právě Balaštík pak v závěrečné třetině sehrál hlavní roli. Ve 43. minutě se na ledě strhla rvačka, která rychle čítala hned dvě dvojice bitkařů. Největší boj se odehrál mezi Balaštíkem a Richardem Stehlíkem. Ten svého zlínského protivníka poslal nekompromisní až brutální ranou k zemi. Balaštík musel poté rovnou na ošetřovnu. Přestože se Zlín dostal záhy do vedení a těsně před koncem upravil na konečných 4:2, neodpustili si domácí pokus o pomstu. Hrubý krosček na Svačinu ale trestal pěstmi Sičák.

„Bylo to tvrdé utkání, rozhodčí dovolil hodně hrubých faulů a od toho se vše odvíjelo. My jsme začali dobře, jenže jsme neproměnili nabídnuté přesilovky. Ztratili jsme dvoubrankové vedení ale v hokeji se dá ztratit i víc. Je to pořád příprava,“ shrnul trenér Vítkovic Alois Hadamczik.

Zlín – Vítkovice 4:2 (2:2, 0:0, 2:0). Branky: 8. F. Čech (Ondráček), 15. Balaštík (Leška, Bořuta), 56. Vlach, 60. Leška. – 7. Strapáč (Ujčík, Svačina), 8. Štefanka (Krenželok). Rozhodčí: Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:8, navíc Stehlík (VIT) a Švrček (ZLN) 5 + do konce, Köhler (ZLN) 10 minut. Bez využití.Diváci: 600.

Zlín: Sedláček – M. Hamrlík, Bořuta, Švrček, Galvas, Míka, Kučný, Linhart, Lučka – Balaštík, Leška, I. Rachůnek – Důras, Kollár, Köhler – Kubiš, Vlach, Sivák – Ondráček, Balán, F. Čech. Trenér: Zdeněk Venera.
Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Sičák, Trnka, Rehák, Stehlík, Voráček, Hartmann – Roman, Burger, Hubáček – Treille, Hruška, Kvapil – Ujčík, Strapáč, Svačina – Klimek, Štefanka, Krenželok – Szturc. Trenér: Alois Hadamczik.

ZDENĚK JANIUREK ml.