Vítkovice mají o síle Dynama jasno. „Jsme si moc dobře vědomi, že přijede velmi kvalitní soupeř. Těšíme se však na ten souboj s Pardubicemi. Věříme, že podáme stoprocentní, koncentrovaný výkon a po šedesáti minutách potěšíme nejen sebe, ale i naše fanoušky,“ řekl Radek Philipp, asistent trenéra vítkovické Ridery Miloše Holaně.

Ostravané mají za sebou emotivní derby v Třinci, kde uhráli bod, přestože ještě v poslední minutě prohrávali o dvě branky. Nejprve snížil v přesilovce Percy, v čase 59:59 poslal napínavý duel do prodloužení kapitán Lakatoš. Velký obrat však Vítkovice nedotáhly, v nastavené pětiminutovce vystřelil Ocelářům vítězství Libor Hudáček.

„Vyvíjelo se to pro nás hodně špatně, ale naštěstí jsme se ještě dokázali vrátit zpátky a vyrovnali,“ hlásil bezprostředně po utkání v Třinci útočník Vítkovic Marek Kalus, který asistoval vteřinu před koncem základní hrací doby u Lakatošovy branky na 3:3. „Bylo to trochu o štěstí, že tam ten puk vylezl a já ho mohl přihrát Lakymu,“ dodal Marek Kalus.