Liberec byl od úvodu aktivnější a ve třetí minutě šel vedení. Valský získal puk v útočném pásmu, vytvořil tak přečíslení a uvolnil Jelínka, který bekhendem o levou tyč otevřel skóre. Na druhé straně zahrozil až v osmé minutě Vandas. Hru však ovládali Bílí Tygři. Vampola se dostal vzápětí do úniku, ale po blafáku do bekhendu minul.

Vítkovice se ubránily při Oleszově vyloučení, ale ve 14. minutě znovu inkasovaly. Po kombinaci domácích našel Radivojevič mezi kruhy Šimka, který nedal Kantorovi šanci. Liberecký bek tak oslavil brankou svůj 100. start v extralize.

Po 19 vteřinách druhého dějství Ostravané snížili. Olesz dostal prostor na pravé straně a z kruhu zamířil přesně k pravé tyči. Při Kudělkově trestu Ostravané odolali. Kantora pak prověřil v polovině utkání Řepík a další šanci první lajny Bílých Tygrů neproměnil Birner, který nezamířil z mezikruží přesně. V 35. minutě ale pojistil náskok domácích Valský, který po úniku překonal vítkovického gólmana blafákem do bekhendu.

V úvodu třetí třetiny mohl zvýšit opět Valský, který se do sestavy Liberce vrátil v pátek ve Zlíně po měsíční pauze způsobené zraněním. Kantora ale zblízka po kombinaci třetí formace neprostřelil. Vítkovice se ubránily při Burgrově trestu a samy mohly snížit ve své první početní výhodě. V 51. minutě ale při Bakošově pobytu na trestné lavici Zdráhal netrefil odkrytou branku.

Krátce po skončení oslabení Liberec pojistil náskok. Po spolupráci s Birnera s Bulířem zakončoval z levého kruhu Řepík. Ještě navýšit skóre mohl Bulíř.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. P. Jelínek (Valský), 14. Šimek (Radivojevič, Valský), 35. Valský (P. Jelínek), 53. Řepík (Bulíř, Birner) - 21. Olesz (Čerešňák). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - Kis, Lukš. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3533.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Ulrych, Derner, Kajínek, Výtisk - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.
Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štencel, Kovář, Pastor - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Balán, Burger - J. Káňa, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.