Zároveň se dozvěděli soupeře pro předkolo. Od příštího pondělí si to v sérii na tři vítězství a o čtvrtfinále rozdají s pražskou Spartou.

Vítkovičtí začali proti Vervě aktivně, ovšem ani o předkolo bojující Litvínov se nebál zaútočit a snaha se mu vyplatila v sedmé minutě, kdy Bartošáka prostřelil Doudera.

Naproti tomu domácí naráželi na pozorného Januse v brance Vervy. To až do 25. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil Szturc. V polovině duelu dostaly Vítkovice příležitost minutu dlouhé početní výhody pět na tři, ale gól z ní vytěžit nedokázaly.

Utkání 52. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov, 8. března 2019 v Ostravě. Na snímku (zleva) Blaž Gregorcs, Daniel Krenželok, Lukáš Kucsera, brankář Vítkovic Patrik Bartošák.

Podruhé v utkání Ridera udeřila na začátku třetí třetiny, když od modré čáry napřáhl Šidlík a jeho nenápadná rána skončila za Janusem. Rozhodnout pak mohl kapitán Olesz, když v oslabení ujel sám na Januse, ale litvínovského brankáře nepřekonal.

Povedlo se až po pár minut později Radoslavu Tyborovi, který v podobné situaci, jen při rovnovážném počtu hráčů na ledě, nezaváhal. Vše pak stvrdili Lev a Guman.

Vítkovice Ridera – Verva Litvínov 5:1 (0:1, 1:0, 4:0)

Muž zápasu: Szturc

Branky a nahrávky: 25. Szturc (Lev, Gregorc), 42. Šidlík (Guman, Szturc), 54. Tybor (Roman), 58. Lev, 60. Guman (Poletín) – 7. L. Doudera (V. Hübl, Myšák). Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Bryška, Lhotský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4509.

Vítkovice: Bartošák – Šidlík, D. Krenželok, Gregorc, Černý, Mrázek, Trška – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, T. Jáchym, Poletín – Kucsera, Š. Stránský, Kurovský – Guman. Trenéři: Petr a Trnka.

Litvínov: Janus – Šesták, Trončinský, Ščotka, L. Doudera, Strejček, Graborenko, Březák – Lukeš, Hübl, Myšák – Helt, Válek, Kašpar – Jícha, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Havelka, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Beránek a Skuhrovec.