„Karolovi u nás s koncem této sezony vypršel kontrakt a k jeho prodloužení či podpisu nové smlouvy nedošlo. Karolovi samozřejmě děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí,“ zdůvodnil pro klubový web hlavní trenér a generální manažer Jakub Petr.

Netrvalo dlouho a došlo i na posily. Útočnou sílu Vítkovic posílil plzeňský forvard Jan Schleiss, naopak defenzivu Švéd Erik de la Rose, který minulou sezonu působil v Jihlavě a stal se vůbec prvním vyslancem své země v ostravském klubu.

„Já Honzu znám už z minulosti, z mládežnických reprezentací, kdy jsem u ročníku 1994 dělal asistenta trenéra. Troufám si říci, že vím, co od něj čekat jak po herní, tak po povahové stránce. Typologicky zapadá do našeho týmu. Už pro něj máme připravenou roli – nebudu prozrazovat jakou, ale výborně se na ni hodí. Proto jsme rádi, že se z té škály nabídek ostatních klubů rozhodl právě pro náš klub,“ potěšilo Petra.

Hokejová extraliga - 4. čtvrtfinále play-off: Kometa Brno - Vítkovice
Vítkovice si v play-off ani neškrtly. "Kometa ukázala zkušenost," přiznal trenér

Čtyřiadvacetiletý obránce de la Rose, rodák z města Arvika na středozápadě Švédska a starší bratr útočníka Montrealu Jacoba de la Rose, má za sebou bohatou kariéru především ve Skandinávii. Tři roky působil v Leksandu, stejnou dobu pak strávil v norském Storhamaru, v jehož dresu si zahrál i Ligu mistrů.

„Je to typický absolvent švédské hokejové školy. Je dobrý bruslař, má dobrý pohyb po modré čáře. Je pravák. Má dobrou střelu. Velice oceňuji jeho přístup, protože on sám sebe spíše podhodnocuje, ví, na čem je potřeba pracovat a klade si ty nejvyšší cíle. Herně, i z pohledu přístupu, zapadá do naší koncepce. Je mladším hráčem a má slibný potenciál. Na nás je ten jeho potenciál rozvinout a dostat jej herně ještě dále. V Jihlavě odehrál solidní sezonu,“ pronesl na adresu druhé posily Petr.

Lukáš Klok
Vítkovický Klok přišel o šanci na MS. Nohu mu zlomil Frk
ZKLAMANÝ byl po bleskovém vyřazení s Brnem kapitán Vítkovic Rostislav Olesz (vlevo).
Kapitán Vítkovic Olesz: "Zklamání je obrovské, na základní část jsme nenavázali"