Hokejisté Vítkovic tam společně s oběma trenéry, Mojmírem Trličíkem a Zdeňkem Motákem, i prezidentem klubu Františkem Černíkem způsobili velké pozdvižení.

Důvod?

Představili tam nový dres pro nadcházející extraligovou sezonu z dílny společnosti Kappa. A před její prodejnou se také celá čtyřhodinová show uskutečnila. „Je opravdu nádherný," pochvalovali si ostravští hokejoví fanoušci.

„Slavnostní odhalení provedl prezident klubu František Černík společně s kapitánem týmu Jiřím Burgrem. Hokejového odpoledne se zúčastnilo přes tisíc fanoušků," informoval Petr Sobol z pořádající agentury Crest Communications.

Kromě samotného představení dresu, který byl po vzoru slavného Spengler Cupu ve švýcarském Davosu umístěn do kostky ledu, měli příznivci vítkovického hokeje možnost se zapojit do různých zábavných soutěží. Na závěr celé akce samozřejmě nemohla chybět ani autogramiáda všech hráčů.

Při ní došlo i na několik zábavných chvilek. O jednu z nich se postaral jeden z vyhlášených „šprýmařů" Marek Malík. Šéf vítkovické obrany při podávání podepsané fotky jedné paní, která přišla konečně na řadu, s úsměvem řekl: „Tahle je pro vás. Ti před vámi ve frontě mi ji rvali z ruky, ale já ji nedal."

A v čem je vlastně nový vítkovický dres jiný oproti těm předchozím?

„V posledních dvou sezonách byl vzhled dresů v podstatě totožný. Pro letošní sezonu jsme se rozhodli pro určitou změnu designu dresu, která jistě přinese fanouškům oživení," sdělil mluvčí vítkovického klubu Zdeněk Janiurek a dodal: „Naším cílem bylo navázat na předešlý vzhled dresu, ale různými detaily jej ozvláštnit, aby působil atraktivněji, dynamičtěji, prostě více hokejově."